Ik-3 u 1/72 i 1/8

Previous topic - Next topic

Pvkv

Nisam jos poceo da radim ik-3 od azura u 1/72. Vec sam pre uradio jedan, ali mi je jedan od omiljenih aviona pa sam odlucio jos jedan da uradim takodje i jedan u 1/8 od karton pene koje sam nasao nacrte na internetu od strane Mr.Gonzo-a. Maketa je osmisljena za RC ali sam odlucio da je uradim kao staticnu maketu posto bi voleo da dodam dosta vise detalja i sam vecinu da napravim , kao prva maketa koju sam pravim nije najsavrsenija prvi put radim sa ovim materialom ali uspevam.









djnik

Ako hoces nacrte za IK-3 iz moje knjige mogu da ti ih posaljem na mejl. Posajii mi poruku molim te u PM sa adresom.

Janjic

凸(¬‿¬)凸

deksiko

Bravo odlična ideja!  :super

Pvkv

#4
Evo ljudi ofarbao sam ga i stavio dekale sada jos tockovi i propeler preostali. Verovatno cu dodati jos neke detalje na avion da nebude ovoliko prazan ali vec dve nedelje rada bez farbanja me je smorilo pa sam jednostavno morao ;D.


najjaci

Svaka cast. Meni deluje da ovo dosta brzo napreduje s obzirom da je samogradnja.
E sad problem ove razmere i jesu detalji, ako ih nema, sto ti kazes dobijes velike prazne povrsine koje deluju dosadno. Opet s druge strane to zavisi s koje razdaljine ces ga gledati.
Mozda bi mogao da iscrtas panele i rivete to bi definitivno pomoglo da ne izgleda prazno.

LM. Moze li se znati cime je farbano, koliko je potroseno na ovo cudo i koju boju si koristio?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

relja

Bravo!
Srce mi zaigra svaki put kada vidim IK-3, u bilo kojem obliku  :D
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Pvkv

@najjaci Koristio sam maketarski boje i boje u spreju, zutu i braon sam morao maketarskim jer braon u spreju je bila previse tamna, a zuta previse drecava. Zelena i plava sam sa farbom u spreju. Zacudo da sam samo pola farbe potrosio jos uvek je to mnogo ali dosta manje nego ocekivano. Za sada radim propeler saljem kad budem zavrsio.  :cheers

Pvkv

Izvinite sto nisam kacio nikakve slike, uopste nisam mislio na to zbog skole i drugih obaveza ali evo gotov je i ovaj avion odlucio sam da ne radim vise nista na njemu plaseci se da napravim neku glupost. jedino sto mi bode oci je to sto se nekako marker na tockovima jos uvek nekako vidi posle farbanja ali nije toliko strasno. Nadam se da vam se svidja i javljam kad budem radio IK-2 i IK-3 i ostale projekte vezano za aprilski rat. Ako nekoga zanima sta sam i kako uradio slobodno pitajte.