F-4B Phantom II, CAG Bird, Sundowners - Academy 1:48

Previous topic - Next topic

chikavili

Nakon nekoliko losih iskustava sa Academy kitovima, bio sam vrlo skeptican prema ovom, ali se ispostavilo da je odlican. Dosta detalja, opcija, delova... i sve se manje vise lepo sklapa... jedina primedba ide na stajni trap koji je (po mom misljenju) jezivo lose isprojektovan sa jos gorim uputstvom za sklapanje - ako pratite uputstvo, sigurno cete nesto da zeznete, a ako ne pratite, necete znati sta u stvari radite :D
Jeini ozbiljan problem sam imao sa dekalima... ako zanemarimo cinjenicu da ima preko 300 stencila, namucio sam se sa dekalima koji idu preko zaobljenih povrsina - npr radom i zute trake na bombama (da sam znao sta me ceka, ofarbao bi ih umesto dekala), guzvali su se i pravile se "faltice" koje nikako nisam mogao u potpunosti da neutralisem.
Ima naravno gresaka i greskica na sve strane, ali sam sveukupno zadovoljan kako je ispao na kraju.
















najjaci

Quote from: chikavili on 18-02-2022, 00:59:17
...Ima naravno gresaka i greskica na sve strane...

CikaVile necemo bas traziti dlaku u jajetu...
Dozvolite da se izrazim recima premijerke: - Ovo brooootalno izgleda !!!

Svaka cast majstore.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Tomcat

Odlican Fantom, meni se svidja, posebno jer je B verzija koju najvise volim.. Uz novi Tamijin F-4 ovo je najbolja maketa tog aviona u 1/48 (ZM koliko znam ne radi B)... Jos jednom svaka cast
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

VladimirBrankovic

Kakav si doktor. Odlican fantom... Sve makete imaju greske... iskreno, ne secam se da li sam ikad uraio i jedan model bez ikakvog propusta, tako da, opusti se i uzivaj, odlicno je to.
Vidim da nisi prljao naoruzanje, ili ako jesi, jako je diskreno. To je pametno, mnogi ne obracaju paznjh na cinjenicu da se rakete i bombe skidaju nakon leta i odlazu u kutiju, do narednog. One nikada nisu izlozene na otvorenom, sem u toku misije ili na dezurnoj pari... Secam se price da raketa ima rok trajanja od 3 kacenja. Ako se treci put skine sa aviona, ona je za rashodovanje... U svakom slucaju, ako nista, one su apsolutno ciste kao suza i sijaju se kao bebino dupe....

dragan_mig31

Svidja mi se kako si ofarbao i ostario fantom.Ali nesvidja mi se kako su ti spojevi promakli.To se najvise vidi na levom rezervoara za gorivo,ispred prednjeg stakla i pozadi u pravcu izduv krila.Tipicni spojevi za bilo koju maketu fantoma koji se srede jednostavno i lako u malo strpljenja i malo vise rada.

chikavili

Hvala svima.
Jos uvek sam relativno pocetnik u ovome i znaci mi sto vidim da napredujem, odnosno da trud biva nagradjen. Ima tu jos dosta prostora za napredovanje, sto je dobro, posto sam ja takav - motivise me samo mogucnost za unapredjivanje vestina.

@Tomcat
Definitivno! Dok se nije pojavio novi Tamiyin kit, ovaj je bio najbolji. Povratio mi je malo veru u Academy (poslednja dva su me dovela na ivicu nervnog sloma  :D)

@VladimirBrankovic
Odlicno si to primetio - rakete i bombe namerno nisam prljao upravo iz razloga koji si naveo. Samo blago isticanje linija sa "panel liner"-om

@dragan_mig31
Primedbe potpuno na mestu - upravo to su te greske i greskice koje sam pomenuo. U moju "odbranu" spoj ispred prednjeg stakla se uzivo ni ne vidi ovako dobro kao na fotkama, a mene vid bas i ne sluzi najbolje. Spoj izmedju krila i izduvnika je jednostavno propust, nisam ni primetio dok nije bilo kasno, a za spojeve na podkrilnim rezervoarima nemam opravdanje, posto je razlog samo moja lenjost - naime, njih sam radio na kraju, posebno, kada sam maketu vec zavrsio i posto se sve oduzilo na skoro mesec ipo dana, izgubio sam strpljenje da se time bavim i to je problem na kome moram da radim - kako se priblizava kraj, pocinjem da gubim strpljenje i pravim greske u brzini. Dodatno je tome doprinela cinjenica da Vallejo prajmer ne moze da se smirgla.

Hvala jos jednom svima, kako na pohvalama, tako i na kritikama.

dragan_mig31

Ma samo opusteno.Na sledecu maketu koju budes radio potrosi 10% plus vremena i sredi te male sitnice.Jer kad to sredis ovako lepo ofarbana maketa docice jos vise do izrazaju i imaces jako lepu maketu za kolekciju.Ako hoces prajmer koji se smirgla onda uzmi Mr Surfacer 1500 black ili 1500 grey.To su po mom misljenju najbolji prajmeri suse se jako brzo i mozes da to smirglas nakon 5 minuta.

chikavili

Da da, hvala... Mr Surfacer 1500 mi je prvi na listi za kupovinu  :super

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Fredi


mutayu

Maketa jako lepo izgleda!

Quote from: VladimirBrankovic on 18-02-2022, 09:28:57
Vidim da nisi prljao naoruzanje, ili ako jesi, jako je diskreno. To je pametno, mnogi ne obracaju paznjh na cinjenicu da se rakete i bombe skidaju nakon leta i odlazu u kutiju, do narednog. One nikada nisu izlozene na otvorenom, sem u toku misije ili na dezurnoj pari... Secam se price da raketa ima rok trajanja od 3 kacenja. Ako se treci put skine sa aviona, ona je za rashodovanje... U svakom slucaju, ako nista, one su apsolutno ciste kao suza i sijaju se kao bebino dupe....
Za rakete se slazem. Sto se bombi tice prica je malo drugacija. Bombe podvesene na spoljne nosace sa kojima je avion poleteo po pravilu se ne vracaju na nosac aviona. Takodje, boja, weathering i izgled bombi variraju i zavisi koliko i kako su skladistene, pogotovo pre utovara na nosac aviona. Tako da mozemo na istom avionu da imamo istovremeno podvesene ciste i sveze ofarbane bombe ali i izbledele, flekave i matirane primerke. Moze se videti o cemu govorim na fotografijama pravih aviona sa nosaca aviona.

boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Nikola Topalov

Prelep "Rhino"! Svaka cast! Divota za razgledati.

Jedno pitanje - Na fotki spreda (cetvrta odozdo) deluje kao da je trup iskrivljen i da poklopci kabine nisu u pravcu i pod istim uglom.
Jel to do fotke ili je kalup takav?

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

chikavili

Hvala jos jednom :)

@Nikola Topalov
Fotka nije napravljena bas u osi, pomerena je vrlo malo (sto se tesko primeti na malom displeju aparata), pa zato trup deluje blago izvijeno. A sto se tice poklopaca kabina, zadnji mi je vrlo malko "pobegao" u stranu dok ga sam lepio i primeti se samo iz tog ugla.