Revell Bf 109 G10 1:32

Previous topic - Next topic

lanchemi

Cao kolege,

Jos jedan projekat u toku. Ovaj se razvukao u nedogled. Pocet pre par godina pa je u jednom trenutku doslo do rucne.

Kvalitet makete je skroz ok. Uglavnom je bilo lako sklopiti uz par problemcica. Jedan od njih je to sto je gornji deo krila podeljen na dva dela. Kada se sve zalepi nije potrebna prevelika sila na kraju krila da bi srednji spoj pukao (samo gornji deo krila, donji je preziveo). Pitajte me kako znam  :headbang...ali nista sto ne moze da se sredi. Drugi je to sto je spiner uradjen iz dva dela a spoj je od prilike na pola lopatica. Sto znaci prvo moraju da se lepi deo spinera uz trupp pa lopatize pa drugi deo spinera. I tek tad moze da se gituje. Treba voditi racuna da se pri smirglanju ne slomiju lopatice. A i otezava maskiranje za spiralu na spineru. Treci je rupe u kutijama stajnog trapa. Kada se noge stave u rupe polozaj/nagib nogu nije kako treba i pri tom se leva razlikuje od desne. Pa je bilo dosta intervencije sa stirenom da se to sredi.



Dekali su isto bili problem. Spirala se raspala na delove pri aplikaciji a oko jednog krsta na krilu se javila bela fleka. Tako da sam sve krstove i spiralu farbao. Dekal na nosu je posle dosta muke napravljen da lici na nesto.



Kada sam poceo da ga radim imao sam kinesko sokocalo od aribrusha. To u kombinaciji sa cinjenicom da je prva maketa koju farbam airbrushem je bio razlog da nisam bio zadovoljan rezultatom. Spirala na spineru je lose ispala a i kamuflazom sa strana trupa nisam bio zadovoljan.

Nakon pomisli na to sta sve treba da se popravlja sam se malo smorio i ostavio ga sa strane da saceka neko bolje vreme...ali nisam odustao  :D.

Sada nako malo vezbe i sa ljudskim airbrush-em sam uzeo da ga dovrsim. Greota bi bilo da sve ono detaljisanje u kabini ode uzalud.






Rucice za kontrolnu tablu




Pojasevi odradjeni od filtera za filter kafu i bakarne zice. Na zalost nisam ih slikao pre lepljenja ali napravicu jednu fotku da se bolje vide.

Dekali za komandnu tablu su bili veci od cajgera tako da sam morao da ih secem kako ne bi prelazili ivice. Pri tom su cajgeri bili jako plitki, sto se vidi na prvoj slici, pa sam ih sve produbio. Nisan je jako lose odradjen. Skoro sam dobio ideju kako moze da se sredi ali pitanje je da li ga sad odlepiti u ovom stadijumu...razmislicu. Ali bas kvari izgled.


Kamuflaza pre popravke


I nakon popravke


Sa strane sredjena kamuflaza, ostaje da se ova horizontalna linija popravi. Ne znam koj me djavo terao da je uradim kao ravnu liniju...takve su bile sam ona E varijantama.


Na celoj maketi odradjeni riveti.