Mig 21bis Zvezda, Jugoslovenske boje

Previous topic - Next topic

NightWolf

Pozdrav.
Najnoviji projekat je gotov.
Zvezdin mig 21 sa mića dekalima. Zastavu na repu sam morao ručno da farbam zbog izbočine.
Malo sam eksperimentisao sa vederingom budući da nisam do skora radio avione.
Kako vam se čini, da li izgleda kao realan vedering.

chikavili

#1
Odozgo je weathering pristojan, ali odozdo ga nema uopste, gde je MiG-21 i najprljaviji. Od motornog prostora, do kraja treba da bude musav, kao i sa donje strane krila u predelu iza hidro pokretaca stajnog trapa i komandnih povrsina.
Gondole glavnih nogu stajnog trapa si trebao takodje da ofarbas kao i kod prednje. Boja unutrasnjosti gondole stajnog trapa treba da bude nesto svetlija od ove koju si koristio. Podvesni rezervoar si mogao da ofarbas u boju aviona. Bilo je i ovakvih (sa L-15), ali uglavnom su bili sivi.
Polozaj drzaca kabine je pogresan.

I da ne bude da samo kudim... ako izuzmemo cinjenicu da je sam model prilicno los, vrlo pristojno ovo izgleda.

najjaci

Pa NocniVuce mislim da je ChikaVili rekao dovoljno o vederingu, ja bih samo dodao da je steta sto si slikao pod blicem a ne dnevnim svetlom jer ovako sve deluje skoro uniformno u srednje sivim tonovima a verujem da je uzivo drugojacije i da se bolje vide pojedini detalji tj razlikuju nijanse. Takodje ovi raketni lanseri deluju tako difoltno cisto i u istoj boji kao i sam avion sto dovodi do utiska plasticne igracke. Ne znam koliko  i koje si  reference gledao dok si ovo radio?

Ako hoces mislim da mozes da upeglas jos tih zavrsnih 10% i izvuces iz ovoga bas fin rad bez obzira na to sto je maketa sama po sebi siromasna.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

NightWolf

Popravio sam podvesni reyervoar i dodao vedering na dnu aviona. Okačiću sutra nove fotke da dnevnom svetlu.

Što se tiče položaja držača kabine nisam uspeo da nađem neku dobru fotografiju. Kako bi trebao da stoji ?

najjaci

Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

NightWolf

Quote from: najjaci on 08-04-2022, 22:46:56
Jel si mislio na ovaj drzac?




Hvala za fotke. Da mislio sam na taj držač

Goran A.

Umela je kabina da bude otvorena i bez tog upora, retko ali se dešavalo. Svakako je ubedljivije da postoji na maketi, pa ako ima volje...

NightWolf

#7
Mali update. Dodao sam vedering na dnu makete i uspeo sam nekako da postavim držač kabine na pravo mesto.

Pošto nisam stavio u osnovnoj objavi. Maketa je zvezdina u 1/72 razmeri, dekali su mića dekali dok sam rep farbao sa airbrush.
Imao sam u vidu sve sugestije vezano za boje i popravio sam maketu koliko sam mogao.

Kako vam se sada čini ?

https://imgur.com/a/6MviwJR

mutayu