Corto Maltese

Previous topic - Next topic

chikavili

Pozdrav.
Relativno sam nov u maketarskom svetu i do sada sam farbao samo avione i poneko vozilo te nemam bas mnogo iskustva u bojenju figura (ako izuzmemo nekoliko figura pilota u avionima). Ovo je bio test i vezba - test 3d stampaca i vezba mojih "farbarskih" sposobnosti. I dalje je to jos daleko od onoga sto bih zeleo, ali mislim da nije lose za pocetak
Figura je visine 12-13cm i stampana je iz delova (sake, glava, telo sa rukama, noge, podloga), ofarbano pa na kraju sastavljeno.
Kaput sam hteo da ofarbam tamno plavo pa crnom da malo doradim senke, ali to bas i nije ispalo kako sam zamislio, pa je ispao skroz crn.
Na kraju je uradjen uljani wash za akcentovanje detalja.

Voleo bih da cujem neke sugestije. Unapred hvala



najjaci

Bravo, bravo!
Za pocetak s obzirom da je karakter iz stripa onda ga i posmatram kroz tu prizmu stilizacije bez ikakvog peglanja i sencenja. Ono sto bi definitivno dodao je crveno/nandjarasta boja za unutrasnje delove mantila tj revere. Na nekim crtezima postoji ta kolor shema na nekim ne ali meni se svidja zato sto oplemenjuje stvari toplim tonom i daje akcenat ali ne previse vec taman koliko treba. Sve ostalo mi se bas svidja.
E sad ova bela sto mu udara odozgo po ramenima i rukama jel to od svetla ili boje?
I naravno glavno pitanje, da li si ga sam modelovao ili je ovo vec gotov model sa neta?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

chikavili

Quote from: najjaci on 11-04-2022, 13:56:38
Bravo, bravo!
Hvala hvala :)

Quote from: najjaci on 11-04-2022, 13:56:38
Ono sto bi definitivno dodao je crveno/nandjarasta boja za unutrasnje delove mantila tj revere. Na nekim crtezima postoji ta kolor shema na nekim ne ali meni se svidja zato sto oplemenjuje stvari toplim tonom i daje akcenat ali ne previse vec taman koliko treba.
Isto sam i ja razmisljao... moze da se vidi i sa crvenim i bez crvenog. Ja sam od crvene odustao samo zbog vremenskog ogranicenja - ovo sam radio kao rodjendanski poklon pa sam bio malo u stisci sa vremenom.

Quote from: najjaci on 11-04-2022, 13:56:38
E sad ova bela sto mu udara odozgo po ramenima i rukama jel to od svetla ili boje?
To je refleksija od svetla. Fotkano je na brzinu, ispod lampe, pa je tako ispalo. Uzivo nema toliko refleksije. Koristio sam "satin" lak.

Quote from: najjaci on 11-04-2022, 13:56:38
I naravno glavno pitanje, da li si ga sam modelovao ili je ovo vec gotov model sa neta?
Gotov model sa neta. Daleko sam ja od ovog nivoa modelovanja ;)
https://www.3dforprint.com/3dmodel/corto-maltese/782

kru65mi

Dobar, za pocetak je bitno da naucis kontrolirati kist, za svjetla i sjene imas vremena ...
Ja vec dvadeset godina ucim pa nikako da naucim