Doge Charger 70S Dominic"s 1/24 Revell

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

E sada dolazimo do prave egzotike automobilizma.Svima dobro poznati Charger,Americki klasik koji je iz godine u godinu sve popularniji i automobil koji nikada nece izaci iz mode.Automobil mnogih kultnih filmova,ali u ovom slucaju dolazi direktno iz fransize o sada vec legendarnom filmu Fast and Furious.
Automobil koji je uradjen specijalno za ovu fransizu i koji se iz dela u deo sve vise unapredjuje i dobija ovaj finalni izgled,koji cete imati prilike da vidite u mojoj radionici
Naime Revell je uradio citavu seriju F&F automobila i posao je uradjen besprekorno sto sam od Revella iskreno i ocekivao.U buducnosti cete imati prilike da vidite jos par kultnih automobila iz filma

Maketa je brutalno uradjena,prosto bez mane,sa pregrst delova.Imao sam u svome steku jedan Revellov Charger iz 68 ali sam ga nazalost prodao,pa tako sada imam priliku da uradim ovaj nabudzeni iz 70 tih
Jedina stvar koja ce ovde biti drugacija od originala jeste boja modela

Ovde cu vam pokazati izgled makete i pojedinih delova,da vidite kvalitet i detaljnost koji je ovde Revell postavio kao standard ,maketa je oznacena skilom 5




















SerbiaModelkits

Pozdrav svima.Evo zapocetih radova na Chargeru.Konkretno, ovde imamo gotovo zavrsen motor,ostalo je jos par sitnica koje idu na kraju kada se maketa sastavi.Zaista vrhunski uradjen Mopar motor koji ide u Chargeru,svaki detalj je na mestu,naravno ja sam dodao jos par finesa u obliku kablova da to izgleda verodostojno.Posto je klijent zaludjenik za ove automobile USA trzista zahtevao je da se malo vise pozabavim detaljima sto cu ja pokusati da uradim i da verodostojno odradim ovaj klasik

Evo par fotografija zavrsenog Mopara






















flanker

Počeo sam i ja da ga radim. Šteta što mu nisu dali neke šire gume. S tim motorom ne idu tanke gume osnovnog modela.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

SerbiaModelkits

Quote from: flanker on 18-04-2022, 09:09:24
Počeo sam i ja da ga radim. Šteta što mu nisu dali neke šire gume. S tim motorom ne idu tanke gume osnovnog modela.
Jesu kako nisu baš su one drag.Zadnje su deblje

SerbiaModelkits

Pozdrav svima,posle krace pauze,evo mene opet i nastavak gradnje Chargera
Ovaj put imamo formiranje enterijera sa propratnim detaljima,sasiiju kao i finish karoserije
Krecemo sa enterijerom koji je bukvalno 1/1 replika
Posto model nece biti replika iz filma,imao sam prostora da kombinujem boje u enterijeru pa sam tako crnu ukombinovao sa belom tj prljavo belom ,a bi malo detalji bili vidljivi i da se sto lepse uklopi sa bojom karoserije









Ovde imamo delove koji idu na sasiju,kao i jos neke elemente koji idu u engine bay i formiraju isti















I za kraj danasnjeg druzenja rezultat karoserije,uradjena boja,lakiranje i poliranje,boja je zaista brutal i naravno po klijentovoj zelji.
Posto ovaj Charger nema hardtop,a klijent je zeleo da krov kao kod Chargera iz 68 bude poseban deo tj ima one lajsne koje ga odvajaju i uglavnom ide u drugu boju,ja sam te lajsne uradio one se nalaze oko zadnjeg stakla,to ce se mnogo bolje videti kada lajsne hromiram .I na kraju je krov tj hardtop otisao u belu boju koja se sa ovom ljubicastom uklapa fenomenalno














najjaci

Super izgledaju detalji enterijera a boja karoserije legla prvoklasno  :bravo

Ne pitah samo jel uz ovo ide i gosn Dizel?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

SerbiaModelkits

Quote from: najjaci on 13-05-2022, 12:25:45
Super izgledaju detalji enterijera a boja karoserije legla prvoklasno  :bravo

Ne pitah samo jel uz ovo ide i gosn Dizel?


Nažalost nemam tu figuru,mada ima da se nabavi...

SerbiaModelkits

Nastavak radova na Chargeru ovaj put eksterijer,kao sto sam najavio ranije,da bi dobio najbolji hrom efekat koristim ovu alu foliju koja je zaista sjajna stvar
Pa sam tako oblozio sve lajsne,kedere,kao i ivice na blatobranima,takodje mesta gde idu migavci,posto u kompletu dolaze dekali koji uopste ne daju taj realistican izgled




















flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.