Ba-6 Španija 1/72 UM

Previous topic - Next topic

spatz

I poslenji za kraj ruske serije Ba-6 od UM.Jako detaljna maketa i sa ovom zelenom plastikom jako dobra za rad.Jedina mana kod ove plastike što je jako krta.Interesantno što su izostavili eceraj koji im je inače jako tvrd za savijanje, ali su dali vinilske gume koje su izuzetno detaljnje od naptisa dimenzija do naziva proizvođača.Cev topa je zamenjena metalnom od Aber-a. zahvaljajući Bambiju koji mi je ustupio po  izuzetno razumnoj ceni, još jednom hvala Bamby.E sad što se šeme tiče želja mi je bila da ovaj oklopni automobil uradim iz španskog građanskog rata.Najpre sam hteo republikanskog sa sve zastavom oko kupole crveno žuta purpurna ali na moje razočarenje jedino sam nailazio na monotone zelene sa natpisima što mi je bila zezancija da ih crtam jer nemama dekalaza njih. Tragajući po literaturi saznao sam da su republikasnci počeli farbati zastavu na oklopu tek u poslednjoj godini rata.Zato su Frankovi nacionalisti u velikom broju koristili zaplenjenu Rusku tehniku naročito zbog veće vatrene moći u odnosu na Nemačke i Italijanske tenkove koje su dobili.Kako bi se lakše identifikovali i izbegli prijateljsku vatru bojili su blendui i zadnji deo kupole crveno žuto a na vrhu kupole San Andrejski krst.Ovu čemu sam načao iz nekog njihovog seta u 35ci tesam zastavu farbao ostalo sam našao u restlovima dekala osim St Andrejinog krsta koji sam pravio od trakica.Ima dosta fotki T-26, bt-5 i automobila Ba-6.E sad dosta priče o istoruji malo sam se zaneo, u glavnom farbano je sa hu-144 i mm wood prljanje kao i do sada. I toliko od mene što se tiče ruske tehnike prelazimo malo na još dalji istok u zemlju izlazećeg sunca.