Fokker Dr.I, Meng 1:32

Previous topic - Next topic

®Evolutionary

#15
Quote from: boom.boom on 29-06-2022, 23:38:03
Prava skola vrhunskog maketarstva!  :bravo :mjetal :god

Zajedno smo u školi, jer i ja ovo ucčm dok radim!  :cheers

Inače, samo da javim da sam za vikend u Eindhovenu na World Model Expo-u. Biće sjajno! :mjetal

Odmah posle toga počinjem i da radim u novoj firmi, pa će me sve to sigurno preokupirati. Ako me nema ovde neko vreme, biće da je zbog toga...
Pozdrav od Šekija
--------------------

Warhawk

Quote from: ®Evolutionary on 29-06-2022, 13:20:07
Izmedju vertikalnih strana trupa i ledja postoji izraziti kontrast u uglu nanošenih linija kamuflažne boje.

Možda su ledja i bokovi trupa jednostavno različiti komadi platna, pa namerno zarotirano?
Ne znam u kom momentu su te štrafte dodavane - u fabrici pre presvlačenja aviona, u fabrici posle presvlačenja ili na samom frontu kad avion stigne...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

®Evolutionary

#17
Quote from: warhawk on 30-06-2022, 08:58:06
Quote from: ®Evolutionary on 29-06-2022, 13:20:07
Izmedju vertikalnih strana trupa i ledja postoji izraziti kontrast u uglu nanošenih linija kamuflažne boje.

Možda su ledja i bokovi trupa jednostavno različiti komadi platna, pa namerno zarotirano?
Ne znam u kom momentu su te štrafte dodavane - u fabrici pre presvlačenja aviona, u fabrici posle presvlačenja ili na samom frontu kad avion stigne...

Kamuflaža je fabrička. Krila su završena posebno - krila su i transportovana do jedinice posebno. Trup je sastavljen pa zatim farban. Evo jednog zanimljivog sajta na koji sam nabasao, sa rekontstukcijom Fokkerovih lovaca iz 1. rata:

http://www.collectors-edition.de/f-t-s_titel.htm
Pozdrav od Šekija
--------------------

®Evolutionary

Dogadjaji iz Holandije su omeli redovno izveštavanje iz Fokker-ove jeroplanske manufakture, ali radovi se nastavljaju!



















Trokrilas će uskoro biti spreman za front u Flandriji!  :pilot
Pozdrav od Šekija
--------------------