Airfix 1/72 Bofors 40mm Gun & Morris Quad tractor

Previous topic - Next topic

Sandman

evo i drugog Braillescale kandidata od mene za novembar :)

ovih dana sam odradio wash, matirao Morisa i Bofors, lagano drajbrashovao karoseriju i detalje, izlio stakla od Kristal Kleara i naprashio pastele kao i za Kubelwagena i Ketenkrad....



















jedini deo koji nije ispao bash lepo je desno staklo shofershajbne gde mi se Klear zalepio za volan jer je isti bio uz samu ivicu stakla :( no... niste chuli da su u Africi velike vrucine i da se staklo topi i stapa sa volanima na vozilima??!?  >:D :D :D :D :D



a evo i samog Boforsa :)





i zajednichka poza ;)



toliko od mene za sada...
sad cu napraviti verovatno jednu pauzu od "maketarenja na shtopericu" ;)

pozz,
S.

Aki

srki,vala si ih uradio,alal vera 0:)
odlicno su ispali!!!

Profa

Stvarno su odlicni, bez obzira na spoj volana i stakla - recimo da je tip koji ga je vozio voleo da nabije nos u soferku  ;)
Jedva cekam da ih vidim na DiB, uzivo je uzivo  :)
Bogu fala što sam Lala! :)

rodeo

  Vrlo dobro, odlicno. Kad si se vec toliko potrudio trebao si i farove da uradis. Preporucujem farbanje u srebrnu pa kad se osusi debeo sloj kristal klira da simulira staklo fara. A za shoferku bi grafoskopska folija bolje legla.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

spirit

Ja mozda nemam mnogo iskustva... ali ovo izgleda fenomenalno  ;)

Sandman

Quote from: Rodeo Clown on 29-10-2007, 21:39:32
  Vrlo dobro, odlicno. Kad si se vec toliko potrudio trebao si i farove da uradis. Preporucujem farbanje u srebrnu pa kad se osusi debeo sloj kristal klira da simulira staklo fara. A za shoferku bi grafoskopska folija bolje legla.

za farove sam reshio da ih ostavim ovako jer na kutiji se vidi da su farovi prekriveni onim limom kao shto su vecina vojnih vozila imala za vreme rata - jedino shto nisu uradili one proreze da se ipak vidi snop svetla, a iskreno i zaboravio sam na taj detalj... sad ne bih da ne zamackam ovaj washovani deo... mozda nekom drugom prilikom doradim...

a za staklo sam imao i tu varijantu na umu, ali sam se reshi obash na ovu varijantu sa Klearom zbog toga shto bih foliju morao da maskiram zbog farfbanja a pitanje je da li bi izdrzala toliko cimanje i wash i weathering .. mozda bi se sama folija na kraju odvalila od rama shoferke  :-\ pa sam reshio da staklo izlijem na samom kraju kad zavrshim farbanje ....e jedino shto nisam trebao sam volan da lepim ranije... no shta je tu je...

svakako sam zadovoljan finalnim izgledom i bojom karoserije.... ;)

hvala i na pohvalama a i na kritikama jer mi je drago da chujem i kad neko primeti i greshke ;)

pozz,
S.

Dada

OOOooohohooo!!!
Superiska, a to za staklo pa to je sistem protiv kradje vozila... Tako da ako ga Nemci zarobe da ne mogu nista sa njim :)
Shalu na stranu ovo je super, izvezbao si lepo wash i prashenje!
Sada mala pauza (ne prevelika) pa gazi dalje :)

T34

OOOO ;)
A da se zaposliš u optičkoj radnji - Sandman; čovjek koji podmeće 1:35 ljudima pod 1:72 - i uspijeva! :D :D :D
Bravo druže, skidam kapu!!!

Sandman

'fala Dalibore i Andro :)

gotova su i postolja za Bofors i za male nemcove Kubela i Ketena, ali sam danas u guzvi pa ne znam da li cu stici da uslikam i okachim slike...  :-\

ali svakako ko bude dolazio sutra na DiB imace prilike da ih vidi uzivo ;)

Mixon


Sandman

evo i ovde mali update sa slikama Boforsa i Morrisa na postolju pa da mozeda ode u galeriju :)

i ovo postolje je radjeno kod Razoxxa, s tim shto je nakon peska naprskan sloj 3M lepka u spreju da ga fixira, a zatim preko toga git u spreju i crni prajmer... wash je isto komibinacija raznih nijansi zute boje, ali je zbgo crnog prajmera ispalo tamnije i izgleda kao pustinjski kamenjar - jako lep efekat! U pozadini desno na uzvishenju se vidi izbochina koja je nakon prvog sloja washa ispala kao prava stena - Tripkova ideja da se napravi taj detalj ;) nakon washa je naprskan lak za kosu da fixira dodatno pesak i sitne kamenchice, a zatim je odradjen lagani drajbrash sand bojom.. ivice takodje akrilnim gitom odradjena pa preprskane cosmos crnim sprejom i na kraju chetkicom premazano MM crnom....


                                                       


idemo sad i ovo da pripremimo za Braillescale ;)

ovom prilikom se PUNO zahvaljujem Razoxxu na materijalu za postolja, kao i na usluznom korishcenju njegove top secret sekachice stirodura ;) :D Tripku veliko hvala za idejno reshenje oblika oba postolja, kao i na njihovoj obradi od stirodura - zahvaljujuci vama momci nauchio sam dosta o izradi postolja!! HVALA!! :)

razoxx

ova podloga mi izgleda mnogo realnije od one druge...valja stviti sloj 3m lepka u spreju dobije se lepsa granulacija
o i naravno nitro je majka ;D ;D ;D

Sandman

Quote from: razoxx on 04-11-2007, 21:18:16
ova podloga mi izgleda mnogo realnije od one druge...valja stviti sloj 3m lepka u spreju dobije se lepsa granulacija
o i naravno nitro je majka ;D ;D ;D

da da..ovo postolje mi izgleda bash ono....loodilo..boli glava.. ;)

moram svakako da nabavim onaj 3M lepak u spreju shto smo ga prskali kod tebe ...

jedino shto sam primetio je da se nakon farbanja malo skidala podloga tj. pesak sa ovog postolja dok sa drugog nije - tamo sam pesak fixirao samo lakom za kosu  :-\ ::) na ovom sam isto naneo laka za kosu ali ne znam koje su se sve hemijske reakcije ispodeshavale tuden  :D ;D :D shto ti reche...sve su to samo heeeemijske reeaaaakcijeee...   ;) :D ;D >:D ;D ;D ;D

a za nitro..kanda sam malo preterao ovde sa njime - podloga je na jednom mestu a la scena broda Nostromo iz filma "Alien" kad se "malisha" probudi pa krene da progoreva tavanice svojom hemijom...  >:D :D ;D :D :D :D :D

razoxx

Malo je sve bilo na brzinu ali ostaviti po sat vremena izmedju svake faze je sasvim dovoljno,pa se podloga nece skidati

legenda

da li se moze izgraditi JNA Bofors iz ove makete??