Lockheed P-38H Lightning - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Maketu sam dobio pre 2 godine na poklon od zene. Sastavio sam je veoma brzo ali sam nakon toga stao i do pre nekih mesec i po dana je stajala. Odlucio sam se da zauzima suvise mesta i "skupio hrabrost" da je zavrsim. Sastavljanje je bilo fantasticno i mesta gde je bilo potrebno malo gita su verovatno rezultat mojih gresaka a ne proizvodjaca.

Ofarbao sam celu maketu sa Panzer Grey prajmerom a potom sam uz pomoc maski naneo marbling preko cele povrsine. Koren krila sa obe strane kabine sam ofarbao u boji aluminijuma i potom razredjenom Vallejo olive drab bojom (20% boja/80% razredjivac) isprskao taj deo kako bi se simuliralo skidanje farbe. Sa donje strane sam potom ofarbao Neutral gray do te mere da se marbling suptilno nazire a pojedine panele sam i posvetlio dodano. Sa gornje strane sam isprskao olive drab u slicnom maniru pazeci da ne prelazim preko korena krila gde se nazire srebrna. Taj deo sam dodatno chipovao sa srebrnom prismacolor olovkom. Dodatan chipping sa donje strane je uradjen sa RLM 76 a sa gornje khaki bojama i to veoma tankom cetkicom.

Nakon gloss laka usledili su dekali koji su perfektno legli uz Mr Mark Setter i Softener. Nakon toga je usledio wash po panelima tamno braon bojom. Na kraju sam ofarbao tragove izduvnih gasova sa Tamiya Deck tan bojom i onda je usledio mat lak. Posto se chipping srebrnom bojom malo "ublazio" nakon lakova, dodatno sam ogulio pojedina mesta a naravno i propelere.

Na rezervoarima i na par mesta ispod trupa sam odradio curenje goriva i ulja.

U kutiji je dat i pilot koji ima veoma solidne detalje pa sam odlucio i njega da "ubacim". Na samom kraju sam dodao i antene od Ushi van der Rosten tankog najlona.

Maketu toplo preporucujem, mozda najbolja maketa za sastavljanje na kojoj sam do sada radio.

Maketa 17 za 2022!












flanker

Više volim srebrne, ali i ovaj je izuzetno lep. Čini mi se rad bez greške.  :mjetal
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

djnik

Quote from: flanker on 01-07-2022, 19:42:15
Više volim srebrne, ali i ovaj je izuzetno lep. Čini mi se rad bez greške.  :mjetal

Hvala! Imam Academy P-38J u 1/72, bice srebrni i to nas!

dragan_mig31

Bravo Djole ovo je vrhunski rad.Pedantan i sa merom bas kako treba.

VladimirBrankovic

Odličan rad prelepog aviona! Baš mi se svidja... Generalno sam slab na lajtninge pa je to, sigurno, doprinelo utisku koji je ostavila tvoja maketa. Zapravo, uprkos tome što za svaki rad važi "uvek može bolje", mislim da si ti ovde uradio posao sa merom, tako treba sa izgleda maketa P-38, pa s toga ne vidim šta bi moglo da se doda. Sve u svemu: bravo bravo bravo! I svaka čast ženi na izboru makete, kada odabere ovakvu maketu to je prava ljubav haha!!