Spitfire Mk Vc Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Evo koncno je stigao i naruceni Spitfajer Mk Vc od Tamiye tako da sam zapoceo sa radom. Planiram da maketu zavrsim do klubskog takmicenja 8og decembra na kojem ucestvuju iskljucivo makete Spitfajera u razmeri 1/72.


Kao sto sam vec pisao u temi http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2638.0 radicu Spitfajer iz 103. izvidjacke eskadrile iz Panceva.

Krilo sa reznskim mitraljezima i topom


Leva i desna strana trupa. Sa leve strane trupa su otvorena vrata, prostor za radio i prostor za foto aparat



Otvor sa donje strane trupa za kameru. Da li je ovaj otvor imao staklo ili ne?


Leva strana trupa sa rezinskim kokpitom i nosacem za radio


Desna strana trupa sa rezinskim kokpitom i ramovima od stirena


Motor i nosac motora. Posto je nas Spitfajer imao ovakav izduvnik a maketa samo onaj sa tri cevi dodao sam izduvnike iz jedne druge makete Spitfajera


Rezniski poklopci motora. Prednji deo cu morati da saniram jer mi se delic prilikom secenja polomio


Pre nego sto zavrsim ovaj Spitfajer zavrsicu G-4 i FT-17 tenk!

oddball

mislim da je imao staklo na donjem delu, jer da nije to bi uticalo na aerodinamiku aviona.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

djnik


Pilotsko sediste i pojasevi. Morao sam malo da rezem rezin kako bi sve to stalo u kabinu. Ionako se pod nece videti.


Nosac motora


Motor RR Merlin 45


Desna strana trupa


Leva strana trupa sa radiom i kamerom. Jos par zicica i to je to


Leva strana trupa sa spoljasnje strane


Instrument tabla


Sve je dosta zaprljano jer se bas i nisu brinuli o tim Spitfajerima pocetkom 50ih godina, kako unutra tako i spolja ;)

tripko

bice to lep spit.
usput nam nabroj koje boje koristis.
bice dobro da buduce graditelje spitova kao npr mene :D

djnik

Kabinu, nosac motora i prostor za mitraljeze i topove sam obojio sa MM RAF Interior Green (2062). Sediste sa MM Rust (1785). Preko svega je dosao wash sa akrilnom crnom.

Dar Mar

Je l' to neki novitet? Nisam znao da Tamiya radi Vc varijantu...
Ili je u pitanju neka tvoja konverzija onog Vb  ???
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Kerber

rezin je verovatno Daggerova produkcija, a Tamija je ovde dala najbolji Spit V u '72. Tako da ova dorada daje vrhunske rezultate.
Uzivam u ovom topicu. SPit ima da bude k'o bombonica.
Samo napred, kaci slike progresa.

djnik

Rezinski set je od Airesa. U setu se nalaze motor, kabina i mitraljezi i topovi. Sve ostalo kao sto je radio i kamera sam napravio. Inace Tamijin Spitfajer je odlicna, sastavlja se bez problema i nije potrebno puno gitovanja.

djnik

Sveze sa smirglanja i poliranja. Sledi MM Prajmer





Test fit - nosac motora. Pase odlicno!


Dada

Djole, Djole zasto pokusavas da nap prodas cetrdeset osmicu pod sedamdeset i dvojku ??? ??? ??? 8) 8) 8)

Svaka chast, bice to extra Spit

djnik

Heh, ma pravio bih ja ovaj Spitfajer u 1/48 ali takmicenje 8-og Decembra je samo za Spitfajere u 1/72! Drago mi je da vam se svidja. Sledi dodatak za vikend!

Sandman

uh, kokpit izgleda fenomenalno, a tek ovaj prednji deo sa nosachem motora... njamm... jedva chekam da ga nafarbash ;)

djnik

Kao sto se moze videti u knizi "Spitfajer" A. Kola i B. Dimitrijevica Spitfajeri su pred kraj njihove sluzbe bili veoma prljavi, farba se ljustila itd tako da sam odradio pre-shading bas posteno i nanosio sam ga negde manje negde vise :)




Dada

Ljudski dobro... Kada ce moje parche od Italerijevog spita stici do ovde??? Nikad

Bas me zanima reakcija Amera kada vide ovo luche ??? 8) 8)

djnik

Stici ce i tvoj Spit od Italerija samo ako pokusas. Pogledaj sta sam uradio i ako ti zatreba pomoc slobodno pitaj. Vredi eksperimentisat ;)