Airfix 1/72 BAe Sea Harrier FRS.1

Previous topic - Next topic

Sandman

(tek) #3/2022

Ove godine se navršava 40 godina od Foklandskog rata, pa završih nešto i na tu temu...

Prva new tool Airfix maketa Harriera, ali na žalost ona prva serija sa katastrofalno jakim linijama panela i još pojedinim loše odrađenim detaljima.
Zbog debljine/dubine linija panela standardni wash nisam ni radio nego samo dot filtering belom bojom kojom sam koliko toliko dočarao tragove slivanja prljavštine i kiše, obzirom na vremenske uslove na Foklandima u to vreme godine...

Farbano Gunze akrilima, dot filtering rađen uljanom slikarskom belom bojom.
Od aftermarketa koristio sam Pavla kokpit, kao i Aires rezinske izduvnike (još jedan detalj koji je prosto morao biti zamenjen aftermarket delovima!).
Far na nosnoj nozi stajnog trapa napravljen od Kristal Kleara.





















































Pozz,
S.

VladimirBrankovic

Top top top!!! Baš mi se svidja... suptilno, lepo, odlično!


Jovac


flanker

Lepo urađena maketa. Čudi me da se nisi odlučio za Italeri/ESCI ili Fujimi.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Hvala na komentarima :)

Quote from: flanker on 18-07-2022, 08:58:20
Lepo urađena maketa. Čudi me da se nisi odlučio za Italeri/ESCI ili Fujimi.

Nju sam imao u kolekciji, nisam hteo da kupujem drugu, a tek sam kasnije uvideo da se druge verzije Harijera kod Airfixa razlikuju od ove, tj. da su urađene kao kompletno novi kalup.

milan78

@Sandman i Fa2 je katastrofa sa panelim itd.Slicna stvar.Svakako si lepo odradio i to sto si otvorio kabinu jer zdepasto izgleda ako se zatvori,tu su malo promasili dimenzije.Onaj crveni X stopi malo u panel,to si bas lepo slikao pa se pojavio maaaali silvering.Znam da to mozes i umes bolje od nas mnogih :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip

Krajnje pedantan rad, veoma lepo izgleda.
Bez obzira na mane same makete, rezultat je odlican.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......