Mig 29 9-13 u 1:45

Previous topic - Next topic

deksiko

Pozdrav svima, posle duže vremena nova maketa Mig 29 9-13 četvorobojna šema u malo neobičnoj razmeri 1:45 od 130 gr papira. U stvari sve je počelo sa našom 29-kom 18151 pa sam odlučio da uradim i maketu sa sovjetskom vrlo interesantnom šemom farbanja. Fotke radova od juce:

deksiko

Fotke današnjih radova:

najjaci

Za mene jedna zaista fascinantna texnika kao i sama ideja.

Samo napred jedva cekam novi apdejt  :cheers
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Maketar78

Ovo je pravo ludilo, ali naravno u pozitivnom smislu. Napraviti verodostojnu maketu od papira je više nego podvig. To je prava majstorija.  :bravo :god
Polako, ali sigurno ...

deksiko

Hvala na lepim komentarima. Fotke današnjih radova.

deksiko

#5
Nastavak radova na repnom delu i krilima i "snimanje" grešaka radi popravki, pošto je maketa prototip.

Danas je bilo dosta "uzbudjenja", krila, a naročito levo, me nisu baš "slušala", moraću da razmislim o boljoj konstrukciju krila,  onda se zamene levi i desni dispenser IC mamaca pa onda odlepljivanje ponovo lepljenje, dakle standardna  nervoza kad pogrešiš, ali idemo dalje...


deksiko


deksiko

#7
Nastavak radova na izduvniku, pošto sam bio nezadovoljan prethodnim uradio sam nov izduvnik, mislim da je bolji, montaža horizontalaca I proba izduvnika. I fotke...

deksiko

#8
Kalup za kabinu snimljen u prvoj fazi pre smirglanja, i posle navlačeja plastike na kalup i odsecanja viška, proba naleganja na trup. Moraću malo da "snizim" kabinu.

Postolje za maketu je gotovo.

deksiko

I posle duže pauze nastavak radova, kabina, poklopac kabine, detalji na trupu... Kabina I nije baš "legla" jer je papir poklopca suviše tanak tako da se pokazalo da 130 gr papir i nije bas neki izbor ali šta je tu je, pošto je ovo probni primerak...

deksiko

#10
Nastavak radova i fotke: