MiG-29 VJ Pavlovic 1999. 1/48 GWH

Previous topic - Next topic

Suhoj

Jako cest izbor 29ke kod nas, ali sa razlogom.
Drugi put da radim bas Pavlovicev, doduse sad sa vise iskustva i mnogo boljom maketom u startu.

GWH fenomenalan, ne treba puno reci trositi oko toga, dekali su miks Lift here i Begemot + stencili iz kutije.

Sve drugo je direktno iz kutije.



























viper

Odlično urađen, boje su mu dobro pogođene, pa me interesuje koje si boje koristio.

Zar je moguće da istovremeno budu otvoreni ovi glavni  i pomoćni otvori na uvodnicima zraka?

Suhoj

#2
Quote from: viper on 21-07-2022, 14:48:58
Odlično urađen, boje su mu dobro pogođene, pa me interesuje koje si boje koristio.

Zar je moguće da istovremeno budu otvoreni ovi glavni  i pomoćni otvori na uvodnicima zraka?

Siva je miks H334 Barley gray i H308 FS36375, otprilike 60-40 u korist Barley gray.
Zelena je mesavina RLM 82, RLM 02 i IJN green sa dodatkom malo bele na kraju. Odnos u kom sam mesao pravo da ti kazem nemam pojma jer je bilo trial and error dok ne pogodim hahah
Ali uzmes u principu RLM 82 kao osnovu i onda nijansiras polako dok ne pocne da lici na to sto treba.
Radom i dielektrici su RLM 74 sa malo crne.

chikavili

Quote from: viper on 21-07-2022, 14:48:58
Zar je moguće da istovremeno budu otvoreni ovi glavni  i pomoćni otvori na uvodnicima zraka?
Gornji, pomocni uvodnici (skrge) se otvaraju na osnovu podpritiska u uvodnicima. Znaci, u ovoj situaciji (u kojoj je maketa), treba da budu zatvoreni.

JAFO

#4
Quote from: chikavili on 21-07-2022, 16:17:40
Quote from: viper on 21-07-2022, 14:48:58
Zar je moguće da istovremeno budu otvoreni ovi glavni  i pomoćni otvori na uvodnicima zraka?
Gornji, pomocni uvodnici (skrge) se otvaraju na osnovu podpritiska u uvodnicima. Znaci, u ovoj situaciji (u kojoj je maketa), treba da budu zatvoreni.
Dočim se anti FOD vratanca glavnih usisnika zatvaraju automatski prilikom startovanja motora, čim poratse pritisak u hidro sistemu.
I ostaju zatvoreni tokom zagrevanja motora, rulanja, zatrčavanja u poletanju, sve do postizanja brzine od 200 km/h.
Znači, kombinacija je sledeća, avion parkiran na stajanci, ugašen motor, glavni usisnici otvoreni, škrge na gornjem delu strejka zatvorene.

I naravno, obe makete 21 i 29 su odlično zanatski urađene, gotovo bez greške.
Sitne , već pomenute nelogičnosti i nedoslednosti je lako ispraviti.

A slikanje, i kompozicija, za primer ostalima na forumu.

Bravo.



nenobl

#5
Kad uradis ovako dobre makete, onda se gleda gdje si omanuo i sta "ne valja". Fantastican rad, pedantan, lijepo bojenje... samo me zanima set naoruzanja. Ok, izlozbena varijanta pa mogu okaciti sta god, ali koliko znam, te 29ke nisu mogle nositi 3 vrste raketa, nego je mogla ici kombinacija alamo i jedna od IR raketa (ako se ne varam). Znam da sam za to popio jedan komentar na jednoj od ranijih maketa. Prelijep rad!

flanker

Pedantno urađeno. Po nekom mom viđenju tamnija boja je previše zelena, možda malo više da vuče na sivu.
Što se tiče usisa lično sam prisustvovao poletanju 29ke kojoj je glavni usis bio zatvoren, a samo gornji otvoren, Naravno tom
prilikom je poleteo bez forsaža i trebalo mu je po odokativnoj proceni oko kilometar zaletanja po pisti.
Kada je poletao sa forsažom napravio je to u 250-300 metara, naravno ceo usis skroz otvoren, penjanje po 75-80 stepeni.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Maketar78

Dobra maketa, nema šta. Ipak je to GWH i dosta olakšava rad. Slažem se sa prethodnim izlaganjem da je boja malo suviše zelena. Dobra kombinacija je Revell 365 patina-zelena + Revell 374 siva, u srazmeri 1:1.

To sa otvorenim/zatvorenim usisnicima se da lako rešiti. Kupiš kombinovani set eceraja za donje i gornje usisnike i Bog te veselio.  :cheers
Polako, ali sigurno ...

chikavili

Quote from: nenobl on 22-07-2022, 04:07:59
... samo me zanima set naoruzanja. Ok, izlozbena varijanta pa mogu okaciti sta god, ali koliko znam, te 29ke nisu mogle nositi 3 vrste raketa, nego je mogla ici kombinacija alamo i jedna od IR raketa (ako se ne varam). Znam da sam za to popio jedan komentar na jednoj od ranijih maketa. Preliep rad!
Pa jesi u pravu, te nase stare 29-ke nisu mogle imati takvu kombinaciju i standardni komplet je bio sa 4xR-73 ili 4xR-60, ali je na izlozbama kacena ovakva varijanta, samo za prezentaciju.