Farba 33?

Previous topic - Next topic

Povratnik

Kupio sam farbu humbrol 33 Matt black.
Međutim ona je sjajna
U čemu je problem?
Hvala

milan78

U tome da su promenili formulu odavno i da to sto je na poklopcu ne znaci da je unutra.Humbrol je to.Nekad bila dobra farba.Ima razlike ako se cetka ili prska.Bukvalno od bocice do bocice.Batali predji na vallejo ili mr color.
Instagram-Peacockscaleworx

JAFO

Quote from: Povratnik on 23-07-2022, 15:30:28
Kupio sam farbu humbrol 33 Matt black.
Međutim ona je sjajna
U čemu je problem?
Hvala
Staložio se pigment i matt sastojak na dnu, mora se doooobro promešati, drvenim štapićem sastrugati sa dna, malo razrediti uljanim razređivačem i onda mora biti OK:
Nije HUMBROL prop'o, nego su jedno vreme boje radili u Kini, manje više neuspešno,  ali to je završeno još pre par godina i sve je sada opet kako treba.

milan78

Uz svi duzno postovanje humbrol od kad je etiketa svetlo plave boje je djubre neverovatno.One 11 i 56 nijanse su bile odlicne kasnije je to sve neka siva muljava boja.Lose se prskaju jos losije cetkaju.To su bile meni ultra boje do tad.Cak cuvena 127 je neka druga nijansa.Sve je to jer su se prebacili na formulu manje toksicnosti i promenili su mnoge nijanse.Koliko sam cuo i akrilne su batalili da proizvode.Imam ih dosta i krivo mi je sto su toliko sve promenili.Kome se svidjaju moze da ih dobije po simbolicnim cenama.
Instagram-Peacockscaleworx