Republic P-47D "Sleepy time gal" - Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Maketa je pravljena pravo iz kutije. Koristio sam cak i dekale za pojaseve koji su izgledaju bas dobro, ranije nisam bio siguran kako bi to moglo da ispadne ali meni lici veoma verodostojno. Uzivao sam radeci ovu maketu, od kokpita pa sve do poslednjeg pigmenta! Maketa je fanstasticna i stvarno nije potrebno raditi nikakve dorade.

Koristio sam kao i uvek Vallejo boje i to Olive Drab i Dark Olive Drab sa gornje strane, Neutral Gray sa dodnje i Gunship Gray na vertikalcu i sa donje strane kapotaza motora. Dekali su "legli" perfektno uz Mr. Mark Setter i Softener. Uradio sam i chipping sa Khaki bojom uz pomoc cetkice kao i srebrnom olovkom a nakon AK Panelinera isprskao celu maketu sa mesavinom mat i satin laka (80/20).

Maketa broj 20 za 2022!









dragan_mig31

Bravo Djole pedantan i lep rad.Svaka cast.Narocito mi se svidja cipping u korenu krila.

viper

Odličan, nadam se da će biti i koji bobbletop, oni su mi nekako ljepši. :cheers

najjaci

Pedantan i prepoznatljiv tvoj rad i prezentacija.
Zanimljivo je ovo sto si rekao za pojaseve, steta sto se ne vide malo vise.
Inace jos kao klinac sam obozavao sve ove makine koje imaju crteze po sebi u stilu Sailor Jerry-a a pogotovo kad su pin up devojke u pitanju  :love
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

djos & filip

Veoma lep rad.
Uz inace odlicnu Tamiya maketu, i odlican izbor atraktivnih oznaka, rezultat nije izostao. Bas lep Thunderbolt.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

djnik

Hvala!

Bubbletop ce biti, moram samo da nabavim dekale za naseg kamuflaznog u 1/72, u 1/48 sam radio starog Academy.

Evo fotografija pojaseva, mislim da izgledaju verno i da se ne prepoznaje suvise da su dekali. Inace sto se tice pin up devojaka, imam jos neke "gore" ali otom potom bice prilika da i njih "skinem" ;)









najjaci

Jest dobar kokpit sa svim ovim detaljima. I stvarno na prvi  pogled se i ne primecuje da su pojasevi dekali.


Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

milan78

Za pojaseve u dekalu ima jedna jako lepa tehnika,naime uzmete foliju neku deblju(nes kafa,neka druga ambalaza)pa lepo dekal pojas zalepite na istu,kada se osusi isecete skalpelom,makazicama popravite tu i tamo i pojas dobije na 3d efektu,skoro pa kao foto ecovan pre painted sto radi Eduard recimo.
Prelep rad svakako,lep razorback!!! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

djnik

#8
Quote from: milan78 on 29-07-2022, 13:45:10
Za pojaseve u dekalu ima jedna jako lepa tehnika,naime uzmete foliju neku deblju(nes kafa,neka druga ambalaza)pa lepo dekal pojas zalepite na istu,kada se osusi isecete skalpelom,makazicama popravite tu i tamo i pojas dobije na 3d efektu,skoro pa kao foto ecovan pre painted sto radi Eduard recimo.
Prelep rad svakako,lep razorback!!! :cheers

Zanimljivo! Probacu to da uradim na sledecoj 48-ci koju budem radio. Imam olovnu foliju koja moze da posluzi. Ovo sam radio samo kao dekal jer ovde u SAD na takmicenjima postoji katoegorija BKB (Basic Kit Build), koja je zamenila OOB (Out of the Box) gde bukvalno ne smes nista da dodas sem eventualno antene. Planirao sam da ovaj avion prijavim u toj kategorji pa sam zato ogranicio dorade. Javljam kad budem probao metod sa folijom!

Inace instrumenti su dekali takodje. Ofarbao sam osnovnu boju (crnu) za panel i nalepio dekal. Stavio sam Mr. Mark Softener da se on istopi preko reljefa instrument table i onda polako cackalicom ofarbao crnom bojom izmedju instrumenata. Na kraju sam kapnuo gloss lak po svakom instrumentu. Efekat je taj da instrumenti i kazaljke izgledaju verno i da se ne vidi dekal film.