Aviation USK 1/72 IK-3

Previous topic - Next topic

Kerber

Postadoh danas vlasnik ovoga...

Iako sma cuo oprecne kritike, za sada je ovo jedini polistirenski IK-3 koji odgovara .... ;D
Rezin mi je jos frka da radim, malo sam naplasen od njega... 8)

Nema puno delova, ali su ok odlivci, lepo se na suvo uklapaju, ne pokazuju da ce biti sirokih gapova, kad se slepi...Ima malo flasha sa strane, ali ne po vidljivim delovima, a nista vise nego Amodel. To me ne plasi.
Ima ecovanih delova za komandnu tablu, zadnji nisan, jos neke zezalice, resetku radijatora...
Celuloidna kabina me nervira, al' sta je , tu je, bolje nema.
Jedan krak elise se odlomio, al' nije frka, sredis e to lako.
Kabinski prostor poprilicno lici na original, fale mu resetke u konstrukciji, al' i to se lako doda.
Patos me jedino za sad baca u dilemu...na prototipu nema poda, nego dva lima za noge, a na krajevima su pedale, dok je ovde dat pun patos. Nije ni to tesko da se "predruksi". Ono sto je ranije bila glavna mana ove makete je da je imala ostre ivice poda ka stranicama, iza krila, a ovde je ovalan.
Neko je to prepravio u proizvodnji.            EDIT - ipak je ostra kutija trebala da bude ovde, kako mi rece G. Nesa Miklusev. Ocigledno da su se stranci, ranije zeznuli. Ima plastike dovoljno u zidovima makete, pa ce valjda biti prilicno lako da se to prepravi, a imam i staroh Jaka1 ZTS, pa da bude donator za parche trupa, ako zatreba.   ??? ::) ;)

Za sad toliko.
Pozz !
Spremam se da pocnem da ga "deljem"

Dar Mar

Svojevremeno se Dr. D. odrekao ove makete u moju korist (uz neznatnu novčanu naknadu  ::)), ali ja nisam dobio eceraj  :'(... Oklen tvom dobavljaču  ???

"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Kerber

 ???...pa ima eceraj, to je deo sadrzaja u kutiji....Cuo sam da je ovo preradjena maketa u odnosu na onu koja se pojavila prvo. Mozda je i tu "kljuc", a mozda je coveku zapalo za oko to parchence "pleka", pa nije 'teo da se ostavlja bez toga....hehe   Sala na stranu, i u sastavnici su dali crteze sa ecerajem.

U sustini, samo 3 -4 dela mogu da se iskoriste : Nisan, resetka hladnjaka, komandna tabla i poklopci repnog tocka...Ostalo je perverzija, jer, stap antena od eceraja? Ili mozda oni kontrategovi ispod krila? to nema sanse.

anki

Ma dobri su i kontra tegovi i nisan. Napravis male rupice i pomocu super lepka pricvrstis. Jedino stvarno nemoze ta stap antena. Odradio tu maketu pre par godina. Druga stvar koja definitivno nevalja je ta elisa. Spiner je ok ali krake definitivno promeni. Naravno i sema farbanja je pogresna. Konacni savet je i da pokusas da stanjis izlazne ivice krila. Na kraju ispadne prilicno dobro kad se uradi.