XV Novogodišnji Kup 10-11.12.2022

Previous topic - Next topic

Smrki

Prošao je još jedan Novogodišnji kup. Ove godine po prvi put takmičenje je održano na Beogradskom sajmu. Na postavci smo imali 510 takmičarskih i 32 izložbene makete. Svoje radove je izložilo 98 seniora, 10 kadeta i 12 juniora – ukupno 120, od čega 50 iz Srbije. Detaljan izveštaj sa rang listama možete videti na našem zvaničnom sajtu: https://oluj.org/2022/12/11/xv-novogodisnji-kup-izvestaj/

Dodatnu fotogaleriju letelica možete videti na sajtu https://www.eastmodels.sk/clanky/1351//novogodi%C5%A1nji-kup-2022

Zahvaljujemo svim učesnicima, posetiocima i sponzorima.

Vidimo se sledeće godine!
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Tomcat

Pre svega lepo druzenje, vidjanje sa prijateljima posle godinu dana, upoznavanje ljudi koje sam znao samo virtuelno, sve super.... Vidimo se
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

voja

Prostor, atmosfera, takmičarski deo, osvetljenje, posetioci, trud i zalaganje domaćina/organizatora = za ocenu DESET +

.

.

Smrki

S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Scaling Slav

Navratio sam i ja u subotu, bio sam malo inkognito, tako da nisam puno pričao sa vama, uglavnom sam vrteo krugove oko stolova da slučajno ne propustim nešto :D Ako ne računamo dve tri makete koje sam video po radnjama, ovo mi je prvi put da vidim tudje radove uživo i baš sam bio oduševljen. Skala 1/72 izgleda jako malo kad je stave pored  većih ustvari hahah tako da već sad razmišljam dal nekad da predjem na veće. Svaka vam čast na trudu, što maketarima, što organizaciji. Nadam se da ću sledeće godine i ja učestvovati, barem je to cilj.

Janjic

Sta čovjek može više da traži od ekipe koja nas je ugostila za vikend? Ništa!

Želim da se zahvalim domaćinima na gostoprimstvu, ali to je bilo očekivano, jer ste nas vi navikli na to!

U moru takmičara iz svih zemalja koji su preko vikenda posjetili Beograd, pored obaveza koje takmičenje nosi, našli ste vremena za svakog od nas. Hvala vam na tome.

Nije NG Kup, kao i druga takmičenja, samo takmičenje i berza. Ima tu onaj, najljepši dio svakog takmičenja, vidjeti drage ljude i prijatelje, popiti kafu, upitati za porodicu, kako oni tebe tako i ti njih!

Upoznao sam i par kolega sa foruma, čije radove jako cijenim i to mi je baš drago.

Jedino koga ću danas imenovati, bez da mi drugi zamjere, je Miroslav Šljivić. Oni koji ga znaju, njima nemam šta da obajšnjavam. Onima koji ga nisu upoznali, mogu samo da kažem, šteta. Miroslave drago mi je što će opet biti prilike da se družimo i razgovaramo, a do tada nek smo zdravo.

Organizacija takmičenja je za svaku pohvalu i veliko BRAVO za ekipu iz MK Oluj!

Izloženi radovi, fantazija! Bravo drugovi maketari!

Vidimo se opet.

Lp!
Mladen
凸(¬‿¬)凸

najjaci

Poodavno nisam bio na nekoj manifestaciji, sto bi vi mladi rekli hepeningu, ovoga karaktera i mogu reci da sam prijatno iznenadjen.
Sve pohvale za organizatore ali i ucesnike i goste. Bez ikakve megalomanije i nepotrebnih stvari, umereno bas onako kako treba. Sto bi nas narod rekao svecki a nase.
Drago mi je sto sam video i najmladje narastaje kako se interesuju za ovaj hobi, jedino mi je steta sto se na berzi nije pojavilo vise ljudi sa svojim licnim viskovima ili stvarima koje zele prodati ili razmeniti.

Sve u svemu jedno pozitivno iskustvo i nadam se da ce ovakvih dogadjaja biti cesce u sledecoj godini.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

chikavili

Nisam stigao u subotu, bio sam u nedelju i cini mi se da je bilo dosta vise posetilaca nego poslednje 3-4 godine od kako sam redovan? Neka me ispravi neko ako gresim. Ako sam u pravu, dal' je zbog lokacije ili snega (odnosno nedostatka istog)... ili neke promene u organizaciji dogadjaja?

Quote from: Scaling Slav on 12-12-2022, 11:58:23
... tako da već sad razmišljam dal nekad da predjem na veće.
Evo... ja radim 48-ice i vec moram da trazim veci stan. Razmisli dobro  :naughty

Smrki

Quote from: chikavili on 13-12-2022, 14:33:42
Nisam stigao u subotu, bio sam u nedelju i cini mi se da je bilo dosta vise posetilaca nego poslednje 3-4 godine od kako sam redovan? Neka me ispravi neko ako gresim. Ako sam u pravu, dal' je zbog lokacije ili snega (odnosno nedostatka istog)... ili neke promene u organizaciji dogadjaja?

Generalno broj posetilaca je malo teže odrediti osim ako bi brojali svakog ponaosob. Prošle godine jeste bilo manje maketa a i ljudi, ipak smo pravili takmičenje u sred kovid sezone sa svim onim nepopularnim merama. Što se tiče broja takmičarskih maketa ove godine smo se otprilike vratili na neki nivo pre kovida. Ja iskreno mislim da je broj samih posetilaca bio manje više standardan ali je ipak prostor dosta manji nego onaj u Muzeju vazduhoplovstva pa je samim tim i bila veća gužva. Takođe lepo vreme sigurno nije odmoglo.
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

chikavili

Quote from: Smrki on 13-12-2022, 15:06:20
...ali je ipak prostor dosta manji nego onaj u Muzeju vazduhoplovstva pa je samim tim i bila veća gužva.
Da, palo mi je i to na pamet.

Generalno me interesuje da li se dobija nesto ako se manifestacija trajno preseli sa aerodroma negde u centar grada. Ja mnogo volim muzej, ali kapiram da nije dovoljno pristupacan vecem broju ljudi.

Smrki

Quote from: chikavili on 13-12-2022, 16:01:58
Generalno me interesuje da li se dobija nesto ako se manifestacija trajno preseli sa aerodroma negde u centar grada. Ja mnogo volim muzej, ali kapiram da nije dovoljno pristupacan vecem broju ljudi.

To je definitivno pitanje da neko dalje razmisljanje. NG kup je uvek nekako bio vezan za muzej, sa druge strane iako je lokacija atraktivna ima nazalost svojih problema koje svi ovde dobro znamo. Da sacekamo prvo da odrade ono stepeniste pa cemo dogodine videti sta i kako dalje.  :cheers
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Ćomi

Malo kasno, ali jedino kako je moglo, kačim nekoliko slika sa izložbe/takmičenja.
Žao mi je što sam morao brzinski sve da obiđem i odem.
Slikajući onako iz trka, usput ćaskajući sa par kolega - video sam da se i kvantitet i kvalitet maketa podigao baš, baš...
Svega lepog.
Nadam se - biće i vremena...

Pozz,
Ćomi







































No signature.