DUKW "The Texan" - Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Maketu sam dobio besplatno na jednom od satstanaka IPMS Sijetla, iz takozvane "dead man's" kolekcije. Posto moze da se koristi i za Wargaming, daju se delovi sa vise detalja i oni sa manje detalja (za Wargaming). Ja sam naravno izabrao ovu prvu verziju. Maketa je pravljena pravo iz kutije sa izuzetkom volana koji sam morao da napravim u samogradnji jer sam greskom bacio spru u djubre i dodatkom dekala instrumenata firme Mike Grant kako ne bih farbao iste u 1/72.

Maketa je nakon tamno sivog prajmera ofarbana sa Vallejo Olive Drab koju sam nakon prvog sloja posvetilio i presao po sredini panela sa gornje strane. Jos svetlijom nijansom sam cackalicom ofarbao sve kuke, srafove i ostale detalje kako bih jos vise razbio monotoniju. Nakon gloss laka i dekala koji su odlicno legli uz Mr. Mark Setter i Softener usledio je braon AK wash, chipping sa AK olovkama i nanosenje AK pigmenata ispod i sa strane vozila. Na kraju sam maketu stavio na jednostavno postolje kako bi vozilo bilo "u ambijentu".

Maketa 23 za 2022!











Rabb


najjaci

He he, kakav simpatican malisa   :)
Eto kako nesta relativno prosto i anemicno moze da ispadne veoma zanimljivo uz adekvatnu obradu.

:cheers
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi