"Dule i Baron" 2007 - fotografije

Previous topic - Next topic

T34

Krasne makete!!!
I ja bi volio znati imena autora pojedinih, kao i rezultate!
Čestitka svima na osvojenim nagradama, uspješnom shopingu i druženju!
Pozdrav!

Hartmann

#16
E, evo jos jedan Nislija, clan foruma, je osvojio medalju - Jovan Petrovic - Barbarossa (2. mesto u 72-ci jet).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

barbarossa

Mogu samo da vam kazem da je bilo bas dobro. Mislim...atmosfera je super.. D:)

mutayu

#18
Super! Zao mi je sto nisam bio tamo sa vama! Vidim da je Srkijev Mitsubishi bio izlozen kako dolikuje - na hatchimakiju. Prijatno me je iznenadio broj i kvalitet brodova, pogotovo onih "nasih" (ko smo mi?).
Da nije Jovan Petrovic sluzio vojsku u Podgorici '99-te?

Sandman

Quote from: mutayu on 04-11-2007, 16:04:12
Vidim da je Srkijev Mitsubishi bio izlozen kako dolikuje - na hatchimakiju.

DrRaptorov doprinos DiB 2007 ;)
thnx Dado! :)

Eraser

Ja zaboravio da cestitam svima koji su osvojili medalje!!!!  ;D ;D

Svaka cast samo tako nastavite!!!!

Momcha

Samo jedan detaljcic,a i zamolio bih da ne budem pogresno shvacen,
ali mislim da ukoliko je potrebno prilikom sudjenja dirati makete rukama,onda to bude
uradjeno rukavicama.

Kerber

#22
Pozdrav svim ucesnicima Memorijala, i cestitke osvajacima medalja !

Na zalost, poslovne obaveze mi nisu dale da prisustvujem ovom skupu, da se vidim sa  kolegama maketarima, ali se zato pripremam za nase takmicenje..... :D

Jedna napomena na Momchinu napomenu - Po PMS pravilniku, moguce je i diraju se i okrecu makete na sudjenjima, normalno uz svu potrebnu paznju, ako se to na neki nacin onemoguci sudijama, ta maketa se diskvalifikuje....Znam da ne idemo po PMS-u, ali ako je maketa odozgo uradjena OK, ali sa donje strane ima nedovrsene spojeve, pukotine ili je lose obojena, ne bi bilo fer prema maketarstvu, kao hobiju, a i prema drugim maketarima, da takva maketa uzme neku nagradu, jer se ne dozvoljava da se okrene i pogleda sa svih strana. Normalno je da se koriste rukavice, ima ih po Wobby house, odlicne, mekane pamucne rukavice, pa sudije mogu da obave svoj posao kako treba.
To je moje misljenje, a ne pravilo, jos uvek, pa ga uzmite s' rezervom.


Jos jednom veliki pozdrav svima !

Bane

djnik

Dusane, odakle jos jedan zuti AMSJ Mi-2 iza Muzeja. Je li on uvek bio tamo? Znam za onaj unutra ali nisam znao da je jos jedan bio napolju.

Jos jedamput, svaka cast svim ucesnicima na takmicenju!

Mixon

Svaka cast svima koji su poslali svoje makete na takmicenje, a i onima koji su dosli da gledaju!  :D
Moja zena je odusevljena i resila je (uz moju sugestiju  ;D) da za sledece takmicenje posaljemo nase makete.
Naravno najvise nam se dopala diorama Tunis, jer volimo tu tematiku, razmeru a i ekstra je napravljena!
Pozdrav za sve od
Ana-Marije i Milana

milanco

Sve cestitke osvajacima medalje zao mi je sto nisam bio sa vama ali bicemo zajedno naredne godine :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

milten

#26
Quote from: milanco on 05-11-2007, 12:42:51
Sve cestitke osvajacima medalje zao mi je sto nisam bio sa vama ali bicemo zajedno naredne godine :D

Vidi, vidi ko se to vratio sa medenog meseca?? ::) ;D
Pa gde ste golupcici? :-*
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

r.i.s.t.a.

#27
Pozdrav svima!

Ja na žalčost od Memorijala nisam video - ništa. Ima nekih 12-13 godina kako na razne načine učestvujem u organizovanju maketarskih takmičenja, ali nikada, nikada ovako nisam pao na nos od posla! Nisam stigao da se vidim pošteno sa ljudima, da vidim makete, da pogledam buvljak, da budem na proglašenju pobednika... Strašno. Eto, morao sam nekome da se izjadam :)

Maketa je ukupno bilo 292, što je, čini mi se, prilično dobro, naročito za naše uslove. Imali smo takmičare iz Bugarske, Hrvatske i Poljske! :)
Koliko mogu da vidim na fotografijama, sudije su imale poprilično težak posao, pa im nemojte zameriti ako ima nekih neispunjenih očekivanja. Nije lako suditi, naročito kada ima puno veoma kvalitetnih maketa. Drago mi je da je standardna ekipa sudija na DiB ove godine obogaćena novim licima, i nadam se da će ih svake godine biti sve više. Na taj način će se obogaćivati kvalitetna sudijska baza za sva domaća (pa i strana, zašto ne!) takmičenja.

Propusti... Zbog non-stop gužve, panike, trke za postavljenim vremenskim rokovima, nepredviđenih situacija, meni sa čini da su samo problemi postojali. Ali, vidim da je maketarski svet zadovoljan takmičenjem, pa mi je sada lakše. Muzej se pokazao kao dobar domaćin, i kao ambijent je neprevaziđen, ali uslovi za takmičenje polako postaju neadekvatni: pre svega nedostatak stolova (trivijalno ali kritično, jer drastično otežava rad sudija zbog velike koncentracije maketa na malom prostoru i neizbežne zbrke na stolovima); dva nestanka struje na aerodromu su napravila nenadoknadiv vremenski zaostatak; zgrada bez grejanja u novembru nije baš prijatna za boravak; nema nekog prenosivog sistema ozvučenja...

Na kraju je sve to proizvelo paničnu trku sa vremenom pri unosu podataka u kompjuter, svođenju lista pobednika po kategorijama, izradi diploma (kojih je, da stvar bude gora, na kraju zafalilo!!), razvrstavanju nagrada (opet zbog nedostatka stolova sve to se radilo u skučenoj kancelariji na spratu), pa smo stoga imali onako sukcesivno proglašenje pobednika, a što mi je ubedljivo najviše krivo, iako smo se dogovorili "u hodu" i spremili nagrade, u svoj toj panici ZABORAVILI SMO da dodelimo posebnu nagradu za uloženi trud Zoranu Bašiću-Baši i Aci Milanoviću, autorima diorame "Tunis 1943", i pojedoh se od nerviranja zbog toga evo već drugi dan!

Što se tiče plasmana itd, neke kategorije su bile skroz prazne, bez prijavljeniih maketa, a tamo gde je bilo po 1-2 gledali smo da spojimo srodne kategorije i tako ne lišimo zasluženih nagrada takmičare sa zaista dobrim maketama. Na žalost, to spajane za par kategorija jednostavno nije bilo moguće, pa su neke makete nezasluženo ostale bez nagrada.
Što se samog rangiranja tiče, primenjen je princip koji važi za domaća takmičenja da jedan takmičar može prijaviti neograničen broj maketa u jednoj kategoriji, ali samo najbolje plasirana može ući u prvih tri. Tamo gde je zaista bilo greh ostaviti ljude bez nagrada, malo smo zažmurili na jedno oko. Možda bi toga bilo i više - ipak se sve ovo radi zbog uživanja u hobiju, a ne zbog nekih krutih pravila - da na kraju nije bilo onog vremenskog tesnaca... Žao mi je nekih kategorija gde je ostalo po jedna-dve prijavljene makete (D3, par juniorskih,...), tu je bilo baš lepih radova. Takođe mi je krivo što zbog nedostatka stolova neke makete uošte nije bilo moguće videti, jer su morale da ostanu iza stolova, van domašaja pogleda posetilaca.

Jedna stvar oko koje ću se ja založiti je da se malo pooštri kriterijum u ocenjivanju pratećih izložbi, pre svega u Kupu "Milenko Pavlović"; do sada se biranju tri najbolje makete tu pristupalo prilično ležerno, tretirane su kao prave revijalne izložbe, a čini mi se da ljudi ipak očekuju malo ozbiljniji pristup jer je bilo zaista dobrih maketa. To pak znači dodatni trud oko izbora sudija, vreme za ocenjivanje itd, ali šta je tu je. Eventualno će se ukinuti mogućnost prijavljivanja maketa u isto vreme i za dodatne izložbe, i za takmičenje, čisto da bi se grupisale sve makete pratećih izložbi i samim tim lakše sve sagledale i ocenile. To ostaje tema za razmišljanje.

Evo konačno i plasmana; stavio sam samo prva tri:

Kategorija A1:
Zoran Sivčev, A1-4, Boeing 767-300
Predrag Stamenković, A1-5, Junkers G38
Srđan Radosavljević, A1-6, Northrop B-2

Kategorija A2:
Dušan Lekić, A2-2, Focke-Wulf FW-200 Condor
Goran Marinković, A2-1, Junkers Ju-52/3m
Andrija Novaković, A2-11, IMAM Ro-37bis

Kategorija A3:
Stanislav Petkov, A3-1, Antonov An-12
Dušan Lekić, A3-2, Mistel 2
Marcin Matejko, A3-6, Breguet XIX

Kategorija A4:
Dušan Lekić, A4-6, Tupoljev Tu-16
Jovan Petrović, A4-4, EA-6B
Milan Stamenović, A4-3, F-16C

Kategorija A6:
Jovan Jovanović, A6-15, P-47D Thunderbolt
Siniša Vučković, A6-13, P-51D Mustang
Aleksandar Nikolić, A6-12, Fokker D.XXI

Kategorija A7:
Stanislav Petkov, A7-1, P-39Q Airacobra
Vojislav Paravinja, A7-2, Heinkel He-51b
Aleksandar Tumbin, A7-3, Focke-Wulf 190 D-9

Kategorija A8:
Aleksandar Nikolić, A8-4, Super-Mystere B-2
Zoran Popović, A8-5, Suhoj Su-15TM
Đorđe Miltenović, A8-1, Focke-Wulf Ta-183

Kategorije A9,  A12 i A13:
Dragan Martić, A12-1, MiG-21 MF
Stanislav Petkov, A13-1, Mig-19
Stanislav Petkov, A9-1, MiG-21 bis

Kategorije A10 i A11:
Domagoj Slijepčević, A10-1, Ki-84 Frank
Zoran Popović, A11-2, Mig-3
Rade Stanić, A11-1, Mali Brandenburg

Kategorija A14:
Marko Pantić, A14-2, RAH-66 Comanche
Milan Stamenović, A14-3, CH-53
Aleksandar Stojanović, A14-1, Mil Mi-28

Kategorija V1:
Aleksandar Stojanov, V1-4, SdKfz 234/2 Puma
Aleksandar Tumbin, V1-1, AS 42 Sahariana
Nenad Živković, V1-5, SAS Land Rover

Kategorija V2:
Darko Simić, V2-22, T34/85
Igor Cvetković, V2-28, M47 Paton
Aleksandar Stojanov, V2-12, M1A1 Abrams

Kategorija V3:
Srđan Radosavljević, V3-9, Bofors 40mm & Morris truck
Aleksandar Tumbin, V3-1, SdKfz 234 Puma
Jordan Stefanov, V3-4, Zil -131 Shelter

Kategorija V4:
Aleksandar Tumbin, V4-2, Maus
Lubomir Nikolov, V4-7, Nashorn
Srđan Bartulić, V4-12, Sherman M4A1 (76) W

Kategorije CV1 i CV2:
Predrag Jelić, CV1-1, Alfa Romeo 158
Branka Žak, CV2-1, MAN F-2000
Zoran Sivčev, CV1-2, Subaru Impreza

Kategorija B1:
Dragan Martić, B1-4, Schnelboot
Predrag Jelić, B1-1, Vosper
Đorđe Latovljević, B1-3, p.p. Bakar

Kategorija B3:
Miloš Milosavljević, B3-1, Admiral Kulakov
Predrag Đurđević, B3-2, Admiral Vinogradov
Nemanja Mijatović, B3-3, Gneisenau

Kategorija B4:
Aleksandar Purić, B4-5, Saint Louis 1626
Latif Čičić, B4-3, Golden Hind
Zoran Trajanović, B4-6, Egipatski brod 2000. p.n.e.

Kategorija B5:
Nemanja Mijatović, B5-2, U-boot tip VIID
Nemanja Mijatović, B5-3, U-boot tip XXIII
Aleksandar Tumbin, B5-1, Biber podmornica

Kategorija F1:
Domagoj Slijepčević, F1-1, Wehrmacht podoficir
Nemanja Stefanović, F1-4, Vitez Tevtonac
Domagoj Slijepčević, F1-2, German tanker ace
Nemanja Stefanović, F1-3, Oberfeldwebel,  Staljingrad 1942.

Kategorija F2:
Ilija Dragoslavić, F2-13, Siouxie ratnik
Nemanja Stefanović, F2-16, Vitez Hospitaler
Nikolaj Kolev, F2-5, DAK oficir

Kategorija D1:
Stanislav Petkov, D1-1, Mistel 2
Miloš Milosavljević, D1-3, NA P51D Mustang
Marcin Matejko, D1-4, Lotnia Tanskiego

Kategorija J1:
Marko Jelovac, J1-9, AWACS
Mladen Vuković, J1-6, Corsair F4U-5B
Luka Parun, J1-1, Fokker Dr.1

Kategorija J2:
Stefan Panajotović, J2-5, M47 Patton
Igor Lolić, J2-9, Gaz 67-B
Aleksa Elez, J2-1, Stug-IV


Kup "Milenko Pavlović":
Dragan Martić, Mig 21 MF
Branislav Vesić, Hurricane Mk IIc
Milan Stamenović, Mig-29


Izložba "65 godina od Bitke za Midvej":
Domagoj Slijepćević, Ki-84 Frank 1/32
Aleksandar Nikolić, Ki-84 Hayate 1/48
Zoran Bašić, Mitsubishi G3M



ivan

Hvala puno na slikama,nisam mogao da dodjem zbog posla ovo je ludilo. Nisam ocekivao ovoliko dobrih maketa,da ih nehvalim pojeddinacno sve su bruka dobre svi su dali maksimum. Cestitke svima

milanco

Da li slucajno ima sanse da se uradi disk sam svim maketama od strane organizatora ili od nekog ucesnika ??? ???
da mi koji nismo bili mozemo da uzivamo jer ovo sto ste okacili stvarno super izgleda :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju