StuH 42 - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

U kutiji se dobija opcija za StuG ili StuH, ja sam se odlucio sa StuH (haubica 105mm) sa shurzenima i maketu sam pravlio po uzoru na fotografiju dole. Sve je "leglo" kako treba sto se tice sklapanja, zalepio sam i gusenice odmah i celu maketu ofarbao u tamno sivi prajmer. Koristio sam AK 3rd Generation akrilne boje koje moraju da se razblaze u odnosu 25% boja, 75% razredjivac jer su bas guste, morao sam da se naviknem posto uglavnom koristim Vallejo. Ali, nijanse su mnogo bolje of Valleja.

Kako bih obogatio maketu, dodao sam razne sanduke, burice, cirade idr od firme Legend Models i sve sam farbao slobodnom rukom Vallejo akrilima. Koristio sam AK wash, pigmente i olovke za chipping i weathering. Na kraju sam napravio jednostavno postolje od AK Light Earth i isto sam naneo i na gusenice. Blato sam ofarbao u svetlo braon nijansu, dodao wash, posuo sam travu i stavio sam tu i tamo neke biljke.

Ne farbam figure cesto ali sam se odlucio ovog puta da stavim figuru iz kutije, ispala je "OK", treba mi jos dosta vezbe...

Maketa broj 26 za 2022.