SRJ Mig-29 1/32

Previous topic - Next topic

JAFO

Lepo napreduje, ali dok još možeš, reši problem sa eleronima.
Ne mogu oba gore kako si ih postavio,  niti oba dole, oni rade u kontru, jedan gore - drugi dole.
Toliki trud i ulaganje bi bio uzalud da te na izložbi pokopa nepoznavanje kinematike komandi aviona.

Terorista

Quote from: JAFO on 15-11-2022, 20:15:17
Lepo napreduje, ali dok još možeš, reši problem sa eleronima.
Ne mogu oba gore kako si ih postavio,  niti oba dole, oni rade u kontru, jedan gore - drugi dole.
Toliki trud i ulaganje bi bio uzalud da te na izložbi pokopa nepoznavanje kinematike komandi aviona.


Nulti polozaj elerona kod miga 29 je plus pet stepeni OBA.

voja

I sada zamisli kako bi prošao na nekom takmičenju gde sudije možda ne znaju da je nulti položaj elerona na MiG-29 +5°
Mislim da bi samo odmahnuli rukom uz komentar "ovaj nema pojma" a maketu dalje ne bi ni gledali, samo bi je preskočili.



.

.

Terorista

Quote from: voja on 15-11-2022, 21:29:08
I sada zamisli kako bi prošao na nekom takmičenju gde sudije možda ne znaju da je nulti položaj elerona na MiG-29 +5°
Mislim da bi samo odmahnuli rukom uz komentar "ovaj nema pojma" a maketu dalje ne bi ni gledali, samo bi je preskočili.



.

.

Hvala ti na ovoj slici, nisam uspeo da nadjem iz ovog ugla, gde se lepo vide oba.

JAFO

Quote from: Terorista on 15-11-2022, 20:30:23
Nulti polozaj elerona kod miga 29 je plus pet stepeni OBA.
Onda ti uglomer malo jače zavrće. Jer 5 stepeni u MINUS je ovoliko.



Terorista

Quote from: JAFO on 15-11-2022, 23:17:34
Quote from: Terorista on 15-11-2022, 20:30:23
Nulti polozaj elerona kod miga 29 je plus pet stepeni OBA.
Onda ti uglomer malo jače zavrće. Jer 5 stepeni u MINUS je ovoliko.


sve je to kako treba, hvala na komentarima

Terorista

motori su ofarbani konacno, ovo je i neka finalna faza, ostale su sitnice.
uskoro jos slika


sale64

ovi eleroni su ti JAKO NA +5 stepeni u odnosu na vertikalnu percepciju horizontalnih površina,molim te ispravi to jer dilatacija tangensa rotirane površine da konstantnom opstipacijom pojedinih likova loše utiče na konačan izgled modela i ocenu sudija.

Terorista

Quote from: sale64 on 16-11-2022, 15:59:45
ovi eleroni su ti JAKO NA +5 stepeni u odnosu na vertikalnu percepciju horizontalnih površina,molim te ispravi to jer dilatacija tangensa rotirane površine da konstantnom opstipacijom pojedinih likova loše utiče na konačan izgled modela i ocenu sudija.

uvidevsi elemente razmatranja konstatovanih uglova procenjenih odokativnom metodom i raspolozivih foto dokumenata ispravio sam ih posebnom i preciznom mortifufnom na JAKIH 5 stepeni. Poslao sam takodje mejl trumpeteru da po hitnom postupku isprave koliko je moguce pre kalupe, kako ne bi dolazilo do obaranja maketa na predstojecim takmicenjima i izlozbama, jer sav taj trud ne vredi ako je UKRIVO na pogresnu stranu.

sale64

molim te javi da stave na JAKIH 9 da kada ga glavni majstor za uglove jako stisne bude tačno 5...ne zbog sudija i takmičenja nego zbog sira i vojne muzike...valja se!

Terorista

bio sam skeptican da li ce se uklopiti poklopci motora, sa onom doradom koju sam uradio na motorima. Sve je leglo super.






boom.boom

Nista ti to ne valja druze moj! Salji ti tu 29ku na remont pa da vidimo sta kazu rusi ili belorusi  :think!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Terorista

Maketa je gotova, uskoro ce biti u rubrici zavrsenih modela.  :cheers