Tamiya 1/48 Fw190 A3 sa zimskom kamuflažom

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Pozdrav društvo,

Nakon što sam nabasao na ovu po mom mišljenju fenomenalnu zimsku kamuflažu, nisam mogao da odolim, a da ne započnem sporedni projekat pored 1/32 Bf109 F4 koji trenutno radim (neke boje su iste tako da bih mogao da prskam u isto vreme). Pošto je šema za A4 varijantu, odlučio sam da idem sa jednostavnom Tamijinom trojkom i da samo zamenim antenski stub da bi ga ,,pretvorio" u četvorku.

Naravno biće OOB, sa zatvorenom kabinom, jer sam uglavnom zainteresovan da valjano odradim ovu prelepu maskirnu šemu. :)

Naručio sam neke generičke dekale na netu, a neke još moram da pronađem. Ako neko ima viškove dekala koji bi mogli da se primene na ovoj šemi neka se javi. Kupujem.  :)

Nisam siguran da li su paralelni projekti trenutno za mene pošto nemam puno slobodnog vremena, ali ovaj jednostavno moram da uradim.  ;D

Pa da vidimo kako će da ide...

Pozdrav,
Nikola






                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Nedugo nakon postovanja saznah da je Hasegawa ponovo izbacila A4 sa oznakama Nowotny-jevog aviona i kupih ga. :)

Ovaj ću na kraju raditi kao A3, najverovatnije iz JG-51 sa jednostavnom belom kamuflažom:


                 www.shelfforce.com

anki

Vodi racuna da na ovom crtezu sa prikazanim razlikama A-3 vs A-4 fali ta da je A-3 imao otvorene skrge za hladjenje na bokovima iza izduvnika bez mogucnosti zatvaranja a na A-4 su bile sa poklopcima koji su se mogli kontrolisati prema potrebi. Obzirom da ti je maketa A-3 kao i izabrana sema ne treba da te boli glava za ovu razliku.