MiG-29 18204

Previous topic - Next topic

Tomcat

Moj sesti Trumpeter MiG-29, ujedno prvi koji nije 9.12 verzija. Kao sto se i vidi, radio sam jedan od aviona iz beloruske  donacije, ev br. 18204 sa novog LH seta. Iskreno govoreci, sa svakim novim Trumpeterovim MiGom sam sve manje odusevljen tom maketom i zaista jedva cekam GWH. Takodje zelim da zahvalim @milan78 koji mi je ukazao na gresku sa farbanjem nosa sa desne strane, greska je ispravljena tek nakon slikanja tako da ovo sto vidite jesu slike pre popravke





















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


relja

Jako lep MIG, svaka čast!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

viper

Odlično mu stoji ova šema farbanja  :cheers

milan78

#4
 Pogodak za boje!A za nasu avijaciju :headbang zbog neuniformnosti boja na 29kama. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

najjaci

#5
Kak je ljep   :cheers
Samo el mu zaista tolko velka ta lampica na grbini?
I nevezano samo za tvoj rad vec generalno crna povrsina nikad ne bi trebala da se tretira kao 100% crna kao sto trenutno na fotkama deluju tvoji izduvnjaci jer tako povrsina deluje "prazno" kao crna rupa.
Verujem da uzivo nije toliko crna ali bi bilo ljepse da se ta crna malo utuli i da se tu nadju i neke druge nijanse kako bi materijalizacija delovala primamljivije oku a samim tim i realnije. Mozda bi se slicna paralela mogla povuci i sa gumama.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Tomcat

@najjaci na izduvima nije crna vec Alclad jet exhaust a na tockovima tire black... Sto se tice svetla na ledjima moguce da je preveliko, ali, meni je u tom trenutku delovalo da je dobre velicine, a sad sta je tu je
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

chikavili

#7
Da, svetlo jeste malo predimenzionisano... nego, neka me ispravi neko ako gresim, ja mislim da ove Beloruske 29-ke imaju providno "staklo" na tim ledjnim formacijskim svetlima. Ovo nije primedba, nego me intersuje.

Izduvi definitivno moraju da budu malo svetliji... i "sareni"

Inace, rad odlican, kao i obicno  :super

Tomcat

@chikavili sasvim moguce, mozda nisam bio dovoljno uporan ali nisam nasao bas dosta fotografija ovih iz beloruske donacije... Stavise, prva zelja je bio 18207 ali samo za 18204 nasao kakve-takve slike sa obe strane
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Drale

Super je MIG. Cestitam na odlicnom radu. Jesu li boje nasih migova zaista ovakve? Ako jesu, super je. Deluje kao da je iz neke zapadne zemlje. Jos da je i zapadni avion....
Jos jednom sve cestitke

chikavili

Quote from: Drale on 23-10-2022, 23:29:16
Jesu li boje nasih migova zaista ovakve? Ako jesu, super je.
:lol
Eh, kamo srece da jesu. Na nekima jesu, na nekima nisu... sarenilo ;)

djos & filip

Fantastican rad
pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......