1:72 Tamiya F-84G Jrv i Pvo

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Maketa je jedna od najboljih koje sam imap priliku uraditi.Kvalitet kalupa je vrhusnki a cena sasvim pristojna.Sklapanje i detalji su tipicni za tamiye.Delova ima sasvim dovoljno tako da sklapanje i sam rad nisu dosadni kao kad maketa ima 100+ delova.Dodao sam pojase u kabinu a sve ostalo je OOB.Farbanje je tamiya + MM enamel.Lakovi AK i vallejo.Dekali balkan models.
































Vladimir

Jedna od lepših maketa,super...
Ф89 НС

najjaci

Super je ispalo i taman kao da je po mom ukusu radjeno :cheers medjutim bas to sto mi se inace svidja sad kao da mi malo bode oci. U pitanju su ove "bele fleke" mozda su mogle biti suptilnije ili malko usitnjenije.
Da me ne razumEte pogresno mislim da odlicno to izgleda i ovako jer dobijam utisak da je aparat bas izrabljen i farba izbledela poprilicno izbledelo no onda se tu javlja jedna diskrepanca gde na takvoj povrsini postoje oznake koje izgledaju skoro pa kao nove, pogotovo roundele i ovi sitni zuti kvadrati.
Kad bi ti dekali bili malo bledji mislim da bi se postigla savrsena harmonija.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

viper


medico

Draganče, u poslednje vreme jedan od boljih radova !
lepe nijanse .Sviđa mi se taj istrošeni izgled kamuflaže pa mu čak i ovaj mrtvi mat lak (koji inače nije po mom ukusu) doprinosi opštem utisku  :super

Fredi

#5
Prilično lepo uradjeno, samo jedna mala opaska na točkove . Primeti sam na dosta tvojih radova da točkove prilično izbrljaš bojom kojom bojaš gume posebno ivice felni , to popravi i biće maketar od tebe  :super I da , primetio sam isto da ti oznake prilično odudaraju (ko nove) a površina krila i trupa predstavljena kao avion koji se koristio bar 30 god. No možda je to samo efekat koji pravi foto aparat prilikom slikanja. Svakako lep rad  :bravo

chikavili

Quote from: Fredi on 30-10-2022, 21:38:48
Primeti sam na dosta tvojih radova da točkove prilično izbrljaš bojom kojom bojaš gume posebno ivice felni ,
Nisam siguran da je u pitanju boja za gume, pre bih rekao wash. Meni uopste ne smeta, posto znam koliko tockovi aviona u eksploataciji mogu da budu prljavi od garezi kocnica i ulja iz hidro pokretaca stajnog trapa.

dragan_mig31

Hvala vam drugari :) naravno da nije boja za tockove :) wash je u pitanju i to malo jaci.

boom.boom

Mnogo dobar Dragane! Ostarivanje mu je bas leglo na ovu (meni) dosadnu brit. semu! I donju plavu si bas dobro oziveo :mjetal Kao sto rece Medico, jedan od tvojih boljih radova! Sve pohvale  :bravo.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip

Lep rad, weathering ko na pravom koji je duze boravio van hangara, svidja mi se kako je ispao.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......