M3A3 Stuart/PAK-40 Mirrage/4D(Zvezda) 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Nakon što sam ustanovio da nemam adekvatne dekale za Partizanskog Stjuarta a u višku se pojavio jedan PAK zagolicalo me da uradim ovu čuvenu konverziju koja je interesantna ne samo na ovim prostorima već i šire.Postoji čak u 1/35 od Ding Hao proizvođača obe poznate konverzije sa pak-om i  sa flakom 38.No ovo je 1/72 teško da će neko u skorije vreme uraditi ovu egzotiku.O samoj konverziji neću mnogo da davim ovde jer je objavljeno u postu makete u radu.Nakon hirurških zahvata i premeravanja  ko metalac u remontnom zavodu Šibenik došlo je do farbanja i sati buljenja u fotke koje su dostupne,odlučio sam se za overall OD(hu155).Prljanje je Istarska prašina od kamena i krša pretočena od Vallejo industrial dust.Pošto su mi pretekli artiljerci od paka reših da ih politički prevaspitam te se dobila Partizanska družina u zaplenjenim uniformama sa titovkama i triglavkama.Oznake su farbanje/dekali.Biće još ovih zaplenjenih primeraka poput višestruko zaplenjivan t-34.Fotkano je na brzinu te mi je malo pala senka u kadar.










Jovac

Super ideja. Prava retkost da neko uradi ovako nešto. Svaka čast za rad. :cheers  :cheers  :cheers