MiG-29 18113 GWH 1/48

Previous topic - Next topic

Suhoj

Jos jedna 29ka, ovaj put Majora Radosavljevica, oborenog 1999.
Dekali Lift here, sve out of box, merdevine su od SMT.


















dragan_mig31

Lep mig.Samo veliak steta sto nisi urezao panele gde su spojevi gitovani i smirglani.Steta posto je ovo jako lepa maketa a rad odlican minus panele.

Suhoj

Quote from: dragan_mig31 on 09-11-2022, 15:52:54
Lep mig.Samo veliak steta sto nisi urezao panele gde su spojevi gitovani i smirglani.Steta posto je ovo jako lepa maketa a rad odlican minus panele.
Mislis na gondole motora dole?
Jbg, ne znam preko gita da urezujem, probao nekoliko puta, svaki put ispadne bezveze pa opet gitujem i onda sam digao ruke od toga, jos na zakrivljenom obliku poput ovog bas teska prica.
Iako je maketa bas super, tu je spoj bas bio los pa sam dosta i morao da popunjavam.


dragan_mig31

I ne samo tamo nego i napred iza radoma i na jos nekoliko mesta.Inace moja sugestija.Uzmi dymo embossing tape.to je plasticna traka moze da se savije kako ti odgovara.Zalepi se za povrsinu i ne mrda.Uzmi jlc razor saw i polako u 5 6 potezi urezi panel koji ti nedostaje.Nije uopste tesko.

VladimirBrankovic

Rad je lep, zaista, boje su mu lepo ispale, sve je kako treba!
Što se tih panela tiče, kao što Dragan reče, Dimo traka je dobro rešenje. Ipak, njene mane su što su malo redje na našem tržištu (ili ja nisam dobro informisan) i kada je zalepiš jednom, taj segment možeš da baciš jer lepak nije toliko kvalitetan.... To je moje iskustvo.
Svakako, ja imam jedan predlog: Ammo Mig je izbacio njihovu verziju "Dimo" trake koja se čini dosta boljom. Lepak je jači pa može više puta da se zalepi. Imam utisak da je, za nijansu, savitljivija... Čini mi se da je to, čak, jeftinije rešenje....  E sad, šta ko voli...

viper

Odličan rad :cheers

Veoma zahtijevna maketa i vjerovatno najlošija GWH maketa ( Suhoji su puno bolje i detaljnije makete).
Posebno je zahtijevan donji dio makete, ali kada se uradi je zaista odlična maketa.

milan78

Zanatski maketa uradjena odlicno.Imam doduse primedbu na velicinu zelenih polja koja koliko znam nisu takva na 18113 vec zelena od nosa ka ledjima ide sire i malo u dubinu.Diskutabilno je i za krila.Na nasim 29kama iz Jrv i pvo nema blatobrana na prednjem stajnom trapu.Ponovicu zanatski uradjeno vrh,ofarbano bas dobro i po meni pedantno. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Suhoj

Quote from: milan78 on 10-11-2022, 12:35:03
Zanatski maketa uradjena odlicno.Imam doduse primedbu na velicinu zelenih polja koja koliko znam nisu takva na 18113 vec zelena od nosa ka ledjima ide sire i malo u dubinu.Diskutabilno je i za krila.Na nasim 29kama iz Jrv i pvo nema blatobrana na prednjem stajnom trapu.Ponovicu zanatski uradjeno vrh,ofarbano bas dobro i po meni pedantno. :cheers

Evo fotke u dobroj rezoluciji bas tog aviona
https://media.tangosix.rs/2019/03/23-10.574-1.jpg

Na krilima se vidi da linija ide otprilike gde je rondela i zavrsava na kraju elerona.

Srednja sara ide iza tamno sivih panela malo, otprilike na 2/3 rebru skrga prolazi i onda jeste malo sira nego sto sam ja ofarbao i mrvicu duza, ulazi u sledeci panel posle sivog panela na grbi, a kod mene samo dodiruje.

Ima blatobran.

Hvala za ostalo  :D

boom.boom

Odlicna 29ka  :bravo :bravo :bravo! Milina kako si je uradio :love...
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Maketar78

Za mene lično ovo je izuzetno lep rad.  :bravo :bravo :bravo

Možda, i to hoću da naglasim, možda je trebalo zelenu boju malo izbledeti pomoću iste sive koja je korišćena za osnovu, jer su boje naših 29-ki usled pranja kerozinom gubile na intenzitetu. Ali opet kažem. Samo možda, jer možda je ovo i 29-ka iz juna/avgusta meseca 1992 godine?

E sad, tražiti dlaku u jajetu, da li je ovaj ili onaj prelaz manje više na svom mestu ili uži/širi. Da li su paneli, koje ja lično nisam ni primetio, urezani ili nisu, i da sve ne nabrajam. Stvarno ne znam čemu to treba da vodi. Ljudi smo, maketari i svako pravi makete na svoj način kako ume i zna.

Šta se mene tiče  :god
Polako, ali sigurno ...