Zvezda (1/72) Sukhoi Su-30SM

Previous topic - Next topic

Scaling Slav

Poslednja za danas, ostaje jos jedna samo treba da nadjem vremena da je lepo uslikam.
Makete sam generalno poceo da pravim da bi imao nekog suhoja u sobi, ovog nisam hteo da sastavljam dok se malo ne uvezbam pa napokon resih. Maketa je na postolju, zamislio sam ga da izgleda kao da zalama na levo cisto da razbijem monotoniju, pa sam mu zato nakrivio kanarde, mlaznice, itd tako. Sto se tice boja, sve je farbano tamijinim i takodje sa cetkicom kao sve ostale. Plave boje sam malo omasio nianse, bile su i intenzivnije al sam uspeo da ih ublazim sa svetlijim slojevima al nisam smeo previse posto su se linije panela vec dosta popunile (a inace su dosta tanke). Ivice sam doradio sa grafitnom olovkom. Oko motora sam se dosta cimao posto sam kontao da je to jako bitan deo ,a falila mi je blue steel boja, pa sam mesao aluminijum i plavu. Dodao sam mu pilone za rakete al nisam nista stavljao posto mi se svidja ovako ogoljen ,al su u pripremi r77, r27 i mozda kh31 (od koje mislim da cu da odustanem). Na krilima sam mu stavio ove naprave za elektronsko ratovanje iako nisam nigde na slikama video da ova varijacija to koristi, nego mi se samo svidelo vizuelno. Sa weathering-om nisam preterivao zato sto na slikama nisam ni nasao neke koji su preterano ubijeni.








boom.boom

#1
Ovi su ipak mnogo bolje ispali. :mjetal
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Janjic

凸(¬‿¬)凸


najjaci

Bravo bravo. Sto kaze kolega Gane jos i rad cetkom.
Posebno mi se svidja to sto si mislio na "pokret" dok si radio tako da stvari ne stoje u difoltnom polozaju sto mu dodaje na zivopisnosti da ne kazem zivini  ;)
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Scaling Slav

@boom.boom slažem se, na ovu možemo reći da sam i ponosan haha.
@Janjic hvala!
@dragan_mig31 @najjacj hvala hvala, i da, čini mi se da to mnogo otežava, nisam još probao sa airbrushom al biće uskoro, samo imam utisak da će onda tek krenuti detalji, i da nema izgovora ako ispadne lošije maketa :D aa što se tiče pokreta, da,  volim tako malo da razbijem monotoniju što bi se reklo, ako je moguće :D