Revell 1/50 Resistance X-Wing Easy Kit

Previous topic - Next topic

Rabb

Maketa urađena po narudžbini. Isecanje sa ramova i sklapanje, pošto je "Easy kit", namenjen klincima koji su je dobili na poklon.



I onda bi izgledala ovako:



Međutim, ipak sam se odlučio da je uradim kao pravu maketu, a par razloga za takvu odluku ću navesti na kraju. Završena jutros i isporučena:





















Recenzija makete:
Maketa je izrađena od prilično tvrde plastike. U kombinaciji sa podebljim vezama delova sa ramom, nikako nemojte koristiti dobre sečice za odvajanje delova. Oštetićete ih. A i delove. Potrošeno je više sečiva za skalpel. Plastika znatno slabije reaguje sa lepkom od uobičajenog polistirena. Detalji delova su unapred ofarbani na ramovima sprejom i četkom, izvesno ručno. Od zajedničkog livenja (co-molding) nema ni govora. Dobar deo detalja na konzolama kokpita je potpuno pokriven debelim slojem boje. Nijedno sredstvo ne uklanja boje koje su koristili. Dodatno, na samim ramovima zapakovanim u zavarenim celofanskim kesama ("hermetički") je bilo trunja i nekakve prljavštine, što nikad u životu nisam video ni kod jednog proizvođača...  Maketa je namenjena deci? >:(

Zaista nije potreban lepak za sklapanje, ali se ne sklapa idealno precizno. Dodatno, nemojte pokušavati probe uklapanja, jer je delove veoma, veoma teško posle odvojiti. Rizikujete deformaciju i lom delova makete. Zato sam stanjio pinove, proširio rupe i koristio lepak.

Maketa je proizvedena u Kini i izvesno u nekoj fabrici koja inače ne proizvodi makete. Uzevši u obzir izneto, začuđujuće mi je da su Revell i Disney (uz naknadu, naravno) sebi dopustili da stave svoje ime na ovakav proizvod.

relja

Bravo, odlično odrađeno. Bogami, poveći komad X-Winga :)
Rad uopšte ne izgleda "igračkasto", i nadam se da će klinci umeti da cene trud :)
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Rabb

 ;D

Hvala.

Mogu polomiti blastere, ali ostatak, teško. ;)

Zing

I meni ovo izgleda odlicno! Kad poredim sa revelovom slikom kao da se radi o drugoj maketi... Bravo
:cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I