Revell Mdd F-4e AUP Phantom ll 1/72,Grcko ratno vazduhoplovstvo

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima!!Za kraj godine skoro u foto finisu uradih ovog Fantoma. Dugo sam imao zelju da imam u kolekciji bas ovu verziju i posle dugog proucavanja i trazenja dekala koje dobih od Rileta direktno iz Grcke zapoceh i uradih je. Revell daje kao F verziju te treba zameniti horizontalce,kokpit unaprediti jer ima ekrane i veliki hud,te iff antene,neke senzore itd skrecovati. Uputstvo Procal dekala to lepo prikazuje sto olaksava donekle posao,samo treba sesti i poceti raditi. Maketa je manje vise ok za rad ali ledjni deo treba dosta da se sredjuje da se ne vidi spoj i izgravirati izgubljeno. Bojeno je Ak interactive bojama za Grke osim plave koja je neka Model master za flankere pa dobro dodje jer je odlicna za miraze i ostale avione u njihovom vazduhoplovstvu. Dekali su Procal ne bas najbolji ali su ok sa malo vise filma i isecanjem su lepo legli,a stencili su CTA decals koji su odlicni. Weathering je radjen Ammo mig shaderima,oilbrusherima,olovkama i obicnom uljanom a wash je Flory model. Sve je zapecaceno Vallejo lakom,neki polu mat je u pitanju jer je vise u korist mat mesavina da kazem 80/20%. Merdevine su neki ceski 3d print koje nisam fixirao jer lezu bez problema. Za pod i lgb bombe zahvalio bi @Tomcat na pomoci. RBF zastavice i navlake za pito sam skrecovao i to je to.Kad nabavim fod kovere za Revell i to cu staviti,one koje imam su za Hasegawu i manji su pa nisu se uklopili.Slike...

























Napomena mala, maketa je kupljena bez nekih delova koje sam kasnije nabavio, a staklici su bili od nekog drugog fantoma pa sam se tu snalazio sekao,mlatio da sve uklopim i sredim.Moglo je i bolje ali sam neke makete i losije uradio sa sve original staklicima...:hahaha :headbang
Srecna vam nova godina sve naj u njoj i happy modeling!!!!!
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Lijep kraj godine Miki :)

Finog posla si imao, ali krajnji rezultat nije izostao.
Svaka čast!
凸(¬‿¬)凸

Tomcat

Sjajan rad za kraj 2022. godine, kao što rekoh, mislim da ti je ovo najbolja maketa do sada
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

VladimirBrankovic

Lepo skockano. Vidi se da si uložio mnogo ljubavi u ovaj model. Nekako mu ne bih ništa dodavao. Mada mi se, moram da priznam, smučila (pomalo) "naša" opsednutost Grcima a u ovom slučaju njihovim vazduhoplovstovom, Fantomi u Goust šemi, zaista, izgledaju seksi. Na kraju, moram, takodje, priznati da mi se svidja veoma neobična konfiguracija naoružanja. Svakako je nešto što se ne vidja često! Stavi tu igračkicu lepo na policu, pa u nove poduhvate! Naredna godina će biti duga, pa se nadamo novim podvizima!

viper

Odličan rad...
Meni je ova grčka šema zaista odlična.

Laufer72

B R A V O Milanče.

Sad nešto sa 4 motora.....sa propelerima .... pa da napravimo veću policu  :-)

boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

milan78

Hvala drugari puno! @Laufer72 polica nova mora,nema vise mesta.Bice Boze zdravlja neki Lankaster 100%,cuj mene Herkules,Lankaster...
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Bravo Milane.Vrhunski rad.Nadam se da cu sledece god imati priliku da ovo vidim uzivo :)