F-4S Phantom, VF-151 Vigilantes, Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Prvi put posle 2019. godine sam uspeo da odrzim ritam od makete mesecno tako da ovu godinu zavrsavam ovim Fantomom. Dugo sam zeleo Fantoma u novoj, low vis semi i sad sam najzad sebi ispunio zelju, tako da godinu zatvaram Hasegawinom maketom F-4S iz jedinice VF-151 Vigilantes sa nosaca aviona USS Midway neposredno pred povlacenje F-4 iz upotrebe u mornarici. Nakon ovog krstarenja 1986. godine, VF-151 je zajedno sa svojim sestrinskim skvadronom VF-161 zapocela tranziciju na tada novi F/A-18 Hornet, nominalno su prebaceni iz CVW-5 (NF) u tada novoformirani CVW-10 (NM), ali je samo VF-151 prezivela secu budzeta u kojoj je stradala VF-161. O samoj maketi se, verujem, manje vise sve zna, konturno tacna, uklapanje uglavnom dobro a nedostaci su "zacepljeni" uvodnici i vise nego siromasan kokpit. Boje AK real colors i MRP, dekali iz kutije. Na kraju maketa je korektno ispala, za moje standarde ali ipak mislim da je to rad kojim sam najmanje zadovoljan u 2022. godini.

Pravi NF205


























Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

#1
Odlično mu stoji ova šema farbanja

Lee Adama

Lep Phantom ti je uspeo, dobar zavrsetag godine.Slike su malo tamne ispale ili mi se cini?

milan78

Phantom phorever!Uvek lepo za videti.Lep rad. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

VladimirBrankovic

Svidja mi se kako ovo izgleda.. u tvom maniru, lepo, pedantno i, na kraju, umereno. E sad, ja ne mogu da verujem da ću ovo reći, pošto sam, u glavnom protivnik toga: mislim da bi ispao još bolje da si ga ZAISTA matirao.... Ne kažem da mu nešto fali, lep je ali sam primetio na fotografijama mornaričkih aviona, pogotovo pred penziju, da su zaista bili baš mat...


Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...