Dunav1255- Maketarsko takmicenje Novi Sad 25.3.2023.

Previous topic - Next topic

Pegi

Cim se zavrsi proglasenje i podele nagrade mogu da se pakuju makete.To ce biti negde oko 17h.

Pegi

On line prijave za 4. maketarsko takmicenje Dunav 1255 su zatvorene.Da jos jednom napisem najvaznije .

Vrata prirodnjackog muzeja u Radnickoj 20a se otvaraju u 8h,prijave su do 11h a proglasenje i dodela priznanja i nagrada su od 16h. Posle toga je pakovanje maketa.Bice to oko 17h najverovatnije.
Parkinga ima svuda oko muzeja , a cena je 50 din sat do 14h a posle se ne placa.
 Makete se mogu prijaviti i na licu mesta u muzeju. Kotizacija 5e ili 600 din.
Ako nekome trba pozivno pismo moze ga skinuti sa naseg eventa i odstampati Prirodnjacki muzej se  nalazi u centru grada,tako da su sve znamenitosti blizu i pesaka.
Kafici  , restorani , Dunav , Tvrdjava.
Ako sam sta zaboravio slobodno pitajte.

milan78

Haj'mo sad ovako...uvek ce biti nezadovoljnih i u tom kosu sam bio mnogo puta i rekao sebi ok,radi makete bolje potrudi se,nisu samo sudije krive kako znaju ljudi da kazu.Ali ovo vase takmicenje ste organizaciono podbacili.Pri samim prijavama u digitalnom formatu je trebalo da znate da vec imate 400 maketa prijavljenih na sta se nakalemilo jos 300(!)sa prijavom na licu mesta.Ta kolicina maketa se ne sudi kako sam cuo jednog od organizatora u prolazu-da ce se proci i ocenjivati po utisku jer je nemoguce oceniti svaku maketu(parafraziram ali taj je kontest).Druga stvar-jel smo mi toliko losiji maketari,mi domaci,od inostranih?Jel to neka agenda serdare/kneze?Meni na to mirise.Nemojte se braniti kako je to nemoguce znati jer se zna...Trece ako sam ja mogao da dodjem u 9:15 i neki drugi su mogli,a ne u 12:30 da postavljaju makete.Cetvrto- makete vam nisu bile ogradjene,deca su trcala pipkala stolove pa i makete sreca te ni jedna nije slomljena.Ili jeste onaj Sikorski...a tu ste mogli da podelite kategoriju:bilo je preko 12 helikoptera razlicite razmere.Eto ni kafu ne popismo pa eto da vam kao gost zamerim na ovome.
Instagram-Peacockscaleworx

Lykos

Divan dan proveden sa divnim ljudima, makete vrhunskog kvaliteta, sve u svemu, novosađani hvala!

batan

Ne pišem gotovo nikada na ovom forumu mada pratim svakodnevno. Svaka čast organizaciji takmičenja i ne samo da sam oduševljen njome spram odaziva nego i naporom organizatora da uopšte napravi uslove za ovakav događaj. Ljudi jednostavno ne znaju koliko je teško dobiti prostor, novac sakupiti i organizovati ljude, entuzijaste i članove za sprovođenje istog. Hvala vam svima na nadljudskom naporu, gostoprimstvu i želim da se vidimo veoma uskoro na sledećem 1255...

Slobo

Da podelim nešto slika sa takmičenja za one koji nisu bili u prilici prisustvovati uživo:













































































DjG

Koja diorama je odnela nagradu - The Best of Show ?


djnik

Quote from: Slobo on 26-03-2023, 18:58:52Da podelim nešto slika sa takmičenja za one koji nisu bili u prilici prisustvovati uživo:

Hvala puno sto si podelio fotografije sa nama "opravdano odsutnima"! :) Kvalitet i raznovrsnost maketa je na veoma visokom nivou a siguran sam da je najbolji deo cele manifestacije, druzenje sa kolegama maketarima, takodje proslo uspesno!

СУША

Жао ми је што не могу да присуствујем такмичењима далеко од Краљева,јер морам да чувам старог оца, али видим да је такмичење било врх, са доста макета и честитам организатору, видим и приговоре на оцењивање, међутим оно што желим да укажем а дуго већ причам , а то је да поједине категорија морају да се разврстају без разлике колико макета има у пријави, ако нема довољно онда спојити,али онда морају оцењивачи да воде рачуна како вреднују макете што није случај.пр,бродови морају бити раздвојени на дрвене и пластичне ,дрвени руцни рад има предност у односу на пластични,фигуре морају у размере.не може исто бојење вар гаме и класичних фигура,једнима лакше него другима и није исто 1/35 и 75мм или бустс.Све најбоље и размислите у будуће о категоријама.

Pegi

U svoje ime i u ime MKNS i prijatelja kluba , zahvaljujem se svima koji su bili na takmicenju i uvelicali svojim prisustvom ovu nasu manifestaciju. Statistika i spisak nagradjenih ce biti za koji dan.Izuzetno nam je drago sto su se okupili maketari i takmicari u tolikom broju kao i vecina  klubova iz Srbije i iz regiona. Bilo je i onih iz daleka cak iz U.K. i Rusije.
Maketa je bilo puno , kvalitet izuzetan i nije bilo lako suditi i dodeliti nagrade.
Svesni smo da je propusta bilo i njih ce uvek biti ali svaki put se trudimo da ih svedemo na minimum.
Predpostavljam da je druzenja bilo , toga uvek bude.Organizatori bas i nisu imali vremena za takve aktivnosti.Berza je bila dobra nazalost nisam stigao da se muvam po standovima.
Jubilej 30 godina od prvog maketrskog takmicenja u Novom Sadu je tajodje svecano obelezen uz prisustvo onih koji su ucestvovali na toj manifestaciji pre 30 godina i Pavlom Pavlovicem koji je i pokrenu svu tu pricu. Nazalost nekih vise nema , neki nisu u Srbiji a neki jednostavmo nisu dosli.
Javicu se uskoro sa vise informacija.

aircobra

Da li mozes da napises gde je bilo to prvo takmicenje u NS,jer ja sam otprilike tada poceo da se bavim maketarstvom sa 13 god.Jos ako bi pala neka fotka iz arhive... :)

Pegi

U bivsem muzeju revolucije, danas muzej savremene umetnosti , u Dunavskoj ulici.

Zoran Sivcev

Quote from: aircobra on 27-03-2023, 16:12:12Da li mozes da napises gde je bilo to prvo takmicenje u NS,jer ja sam otprilike tada poceo da se bavim maketarstvom sa 13 god.Jos ako bi pala neka fotka iz arhive... :)
https://www.nsikar.com/?page_id=60

Pegi

Na najlepsi moguci nacin je obelezeno 30 godina od prvog maketarskog takmicenja u Novom Sadu, sa preko 600 takmicarskih maketa na stolovima!