Dunav1255- Maketarsko takmicenje Novi Sad 25.3.2023.

Previous topic - Next topic

Pegi

Jednu od specijalnih kategorija , nama najdrazu , posvecenu Aleksandru Bericu osvojio je Predrag Djurdjevic iz Kragujevca sa odlicno uradjenom maketom Monitor "Sava"
Maketa :Monitor J.K.R.M. "Sava" ex S.M.S. Bodrog 1/350 resin , proizvodjaca  Modelarsko Brodogradiliste BEGEJ
Foto: Predrag Djurdjevic


YU-DFY

Quoteproizvodjaca  Modelarsko Brodogradiliste BEGEJ

Zanimljivo. Pokusao sam da izgooglam nesto vise o ovom proizvodjacu ali ne nalazim nista. Jel moze neka informacija vise? Gde se moze naci proizvodjac i njegov asortiman?

pedjolino76

Bio sam sa porodicom na skupu da obidjem posto vec par godina unazad redovno obilazimo novogodisnji kup u Beogradu.Na moju sramotu priznajem par puta sam bio na ovim skupu iako sam iz Novog sada.Amaterski sam se bavio makeatrstvom jos 90 tih godina.Skup je bio ok ,i zanimljivo je mesto za skup.Nisam sad neki strucnjak za grupe i ocenjivanje,al mislim da bi makete trebale biti malo bolje zasticene ,da se neostete.Pogotovo od male dece kojima je sve naravno zanimljivo a naravno nerazumeju bas koliko sve to kosta i truda i svega.Mozda bi se trebalo razmisljati o nekim magnetima ili necemu da moze da se kupi.Npr ja volim da imam magnete gde god da smo bili ,ovde sam video ovaj drveni kao bedz sto ste pravili.Meni izgleda jako cool i voleo bi da napravim od njega magnet al kako da dodjem do njega ,kako da ga kupim ,nabavim ,dobijem?jedino ako imate neki visak pa da i mi  poklonite hihih.


Pegi


Pedjolino hvala na lepim recima.Ovo je nase drugo takmicenje u prirodnjackom muzeju u Novom Sadu i zadovoljni smo.Zastitna traka je isostala ali pokazalo se da publika vise vodi racuna kada nije ogradjeno a stoje upozorenja. Kada ogradimo , onda se bas ljudi naginju i sa foto aparatima pa moze da dodje do lomova . Podigli smo i visinu stolova sa visine skolske klupe na 92-93 cm pa je mozda i to razlog bolje preglednosti.
Ono drveno kao bedz je nasa oznaka za Like makete. Sistem sudjenja smo radili po uzoru  na "Plastikovu Zimu" iz Bratislave , nagradjeno i like.
Ostalo nam je nekoliko komada koji nisu bili za takmicarske stolove ali su odlicni kao podmetac za pivo ili za magnet.Posto si iz NS , mozes me nazvati pa navrati (0607041919) do Maketarskog studija da ti dam bedz.

Pegi

Na 4. maketarskom takmicenju Dunav1255 , bilo je i nekoliko premijera.Slike premijernih radova sa takmicenja.








Pegi

Kompletan izvestaj sa spiskom nagradjenih na 4. maketarskom takmicenju Dunav1255

U Novom Sadu 25.3.2023.










Pegi

Dobili smo puno pisama , pardon mejlova sto domacih sto stranih sa pitanjem  zasto se i ove godine ne odrzava maketarsko takmicenje  Dunav 1255 u Novome Sadu.Tako smo resili i smatrmo da je to sasvim Ok.Pokusacu da odgovorim jednostavno bez puno filozofije.Naziv takmicenja je promenjen u Dunav Novi Sad umesto Dunav 1255 . Po nekoj nasoj analizi , skeniranju i pracenjem ostalih desavanjima u regionu , 4.Dunav 1255 je posle Mosona bilo  najkompletnije maketarsko takmicenje u regionu. NAdam se da se vidimo i sledece godine u Novome Sadu na istom mestu u jos boljoj organizaciji pouceni mnogim ranijim  iskustvima iz predhodnih godina.Nas novi video klip najava , najave . Vise detalja naravno kako vreme odmice.
https://youtube.com/shorts/rcZ59FsY8iQ?si=Q0VR84tvFm5ssFyT