Heinkel He-162 - Dragon 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ovo je stara ali dobro poznata Dragonova maketa. Hteo sam da uradim nesto drugacije i napravio sam scenu sa aerodroma Munich-Reim sa kraja 2. Svetskog rata na kojoj se vidi He-162 M20 W.Nr 220003 kako sedi na repu. Posto sam se "kasno" setio da radim ovu scenu nisam otvorio poklopce topova u trupu i skratio tockove tako da nije sve 100% isto ali hajde da kazemo da je moja scena iz nekog ranijeg perioda, tj. pre nego sto je napravljena fotografija.

Na motoru sam dodao dosta zicica kao i unutrasnju strukturu poklopca motora, vetrobran bez stakla, rezinsko sediste, novu pito cev i to je odprilike to. Za brojeve sam koristio Microscale dekale za vozove od kojih sam napravio M20 broj prototipa i W.Nr, mislim da je ispalo OK.

Sve boje su Vallejo akrili. Weathering je uradnjen sa AK panelinerom. Postolje je napravljeno od AK Sand podloge sa raznim kamencicima i prolecnom travom tu i tamo.

Maketa broj 2 za 2023.











milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Lee Adama

Super Ideja i odlicno odadjeno, ja bi mozda dodao jos mlao prljavstine, ali to je samo moj ukus, ako je tako po tvom, odlicno.  :super

djnik

Quote from: Lee Adama on 22-01-2023, 20:04:32
Super Ideja i odlicno odadjeno, ja bi mozda dodao jos mlao prljavstine, ali to je samo moj ukus, ako je tako po tvom, odlicno.  :super

Imaš pravo, mogao bih malo da zaprasim stajni trap i donje površine. Kad ga izvadim iz vitrine, sad sam krenuo nešto novo.

najjaci

Videh ga neki dan na drugom sajtu. Lep i prepoznatljiv rad sa karakteristicnim postoljem  ;)
Svidja mi se ideja ali bih morao da se slozim sa kolegom Bruce Lee Cooper-om da bi tu morala leci dobra zaprljanost kako bi utisak bio potpun.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi