Hobby boss Dassault Rafale B f3r 1/72 Grcko vazduhoplovsto

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima.Nakon Fantoma na red je stigao Rafale istog vazduhoplovstva.Maketa sama je tako/tako,veliki problem su usisnici koji zahtevaju dosta paznje da se dovedu na 0,pa graviranje izgubljenih panela moze biti bol za zadnjicu sto bi rekli ameri.Nista bolje nisu ni stranice nosne sekcije gde spoj ide po sredini panela i jos pravi stepenik,pa detalji se izgube i znate...urezivanje psovanje itd.Kokpit je dobio malo skreca ali posto su staklici dobili smoke boju ne vidi se bas bas svaki detalj.U moju odbranu slike pokazuju da sam zatamnio previse ali to nije slucaj uzivo.Taman je kako treba,a i kokpit je crn daje malo kontrast.Farbano je sa AK interactive medium grey posvetljena 30% belom,tamiya lak i vallejo,dekali iz viskova i iz kutije a serijal 401 je uradio drugar @Laufer72 kome se zahvaljujem na tome.Kako nema slika naoruzanih grckih aparata dao sam slobodu da nakacim tek ponesto sto smatram da u nekom letu od/do mogu da ponesu dok ne budu full operativni i krenu sa patrolama kao f-16 ili mirage 2000.Vedering minimalan mada smatram da za par godina bice kao i svi njihovi avioni,raj za nas maketare.Jos jedan problem su trapovi glavnih nogu,jer uputstvo kaze da se montiraju kad i kutije trapa ali to je za mene bzvz,ko zna da li bih polomio,ili lose izmaskirao pa farbao dva tri puta,pa se tesko montiraju na kraju.Elem...slike pa procenite.



















Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Meni se jako svidja, a posebno jer mi boja deluje kao pun pogodak a koliko citam po netu, oko te boje za Rafale se svi muce
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac


VladimirBrankovic

Oh ne, opet Grci "giro, zaziki, sve???" hahaha! Lepo izgleda. Ja sam slab na francuske mašine, što se kod mene da videti haha, pa ni Rafal nije izuzetak. Mada bih se ja uvek opredelio za Katar zbog interesantnije šeme, jednobojni su takodje prelepi. Svidja mi se posebno kako ti je smouk legao, baš deluje "prirodno". Nijansiranje je suptilno, kao i vedering, što mi se, takodje, dopada... bravo...

Lee Adama

Svaka Cast, sa Pogledom na Teskoce ti je uspela super Maketa i odlicno lakirana. :super

najjaci

Nabrijano stari  8)
Ova zatamnjena stakla i specificna boja, sto kaze Tommacak, koja ima taj neki polu metalik polu satenski sjaj dosta doprinose finalnom dojmu.

Quote from: milan78 on 24-01-2023, 17:32:58
...Vedering minimalan mada smatram da za par godina bice kao i svi njihovi avioni,raj za nas maketare...
Izmami mi ovaj tvoj komentar osmeh jer je istina. Nidje u NATO nisam video prljavije aparate nego li u helena.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

milan78

@najjaci pa da,cim se pojave slike gde se vidi vedering mogu komotno da uzmem uljane boje i isprljam ga.Sve sve ali one f-16 ja gore nisam video nigde.
Sto se tice boje izbegao bih dark ili light ghost grey boje jer nemaju veze sa pravom bojom rafala.Pre bih uzeo dark gull...Hvala svima!
Instagram-Peacockscaleworx

viper

Boja odlično pogođena, maketa odlično urađena

capritim

Uz čašicu razgovora i odličnu gibanicu, videh ga uživo. Odličan je, mnogo bolji nego na slici,
ali mi je srce ostalo uz grčkog Fantoma. Bravo drug!!!

milan78

@capritim posle selidbe bice opet samo da se sve smesti kako treba pa Boze zdravlja i jos jedan jet... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


Maketar78

Boja pogođena 100% i veoma ubedljivo i živahno senčenje pojedinih panela.  :super

Samo je trebalo izduvnike malo vernije odraditi, tj. izvršiti modulaciju boje pojedinih lopatica mlaznica.
Polako, ali sigurno ...

milan78

@Maketar78 pa pravo da ti kazem sam izduv je jet black i presao sam sa pigmentom gun metal.E sad sto na slikama izgleda tako meni na dusu.A svakako na rafalu su izduvi tamni ne kao sto mnogi rade u nekoj steel ili drugoj slicnoj boji.
Instagram-Peacockscaleworx

chikavili

Quote from: milan78 on 25-01-2023, 18:04:47
@Maketar78 pa pravo da ti kazem sam izduv je jet black i presao sam sa pigmentom gun metal.E sad sto na slikama izgleda tako meni na dusu.A svakako na rafalu su izduvi tamni ne kao sto mnogi rade u nekoj steel ili drugoj slicnoj boji.
Ja sam pretpostavio da je mozda do fotki, pa nisam hteo da komentarisem, ali da... na fotkama deluju potpuno flat crni.

milan78

Ima neke ispupcene detalje ali nisu bas nesto preterano definisani da bi drybrush to istakao.Ja gledao slike i tako sam ostavio.
http://www.liakis.com/rafalem/rafalemexhaust.php
Instagram-Peacockscaleworx