Me 262 B1a/U1, Hobby Boss 1:48

Previous topic - Next topic

Goran A.

Dobar primer za sve nas da vidimo gde smo. Lep balans između vederinga isticanja detalja i panel linija, to je ono što čini razliku u odnosu na većinu ovde prikazanih maketa. Smatram da je svaki maketar ovde sposoban da svoju maketu dovede dovoljno blizu ovog nivoa, zašto to ne rade, ne znam.

Da budem konkretan, za razliku od sada prikazanog, mnogi maketari ostavljaju panel linije isprekidane neurezane i nedovršene, kabine ne naležu kako valja. Samo te dve stvari bi podigle ukupan utisak o kvalitetu bar za 50%.

Zato je ovo lepa prilika da nešto naučimo i podignemo kvalitet. Hvala! 


boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

najjaci

Moram da ulozim repliku na ono sto je izneo kolega AGO2.
I ako se u vecini toga sto je napisao slazem postoji jedna stvar za koju se u potpunosti ne slazem a to je:
Quote from: AG02 on 04-02-2023, 12:02:27
Smatram da je svaki maketar ovde sposoban da svoju maketu dovede dovoljno blizu ovog nivoa, zašto to ne rade, ne znam.

Šeki, tako mu alata, ovde nije demonstrirao samo dobru ruku i zanatsku vestinu vec i oko za sta,kako,gde i koliko. Pokazao je da ima istancan osecaj za likovno izrazavanje sto se u ostalom vidi i po njegovim prezentacijama. Da li je to nesta sto je on vremenom usavrsavao kroz skolovanje,rad ili je samo prirodni talenat to moze jedino on da kaze.
Mozda banalan primer za ono sto zelim da kazem ali eto na primer da smo svi ovde trenirali kosarku ili tenis do besvesti tesko da bi neko od nas postao Djokić.
Da dosta toga moze da se nauci iz njegovog rada to sigurno, pitanje je samo koliko mi imamo sposobnosti da to usvojimo i primenimo.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Goran A.

Quote from: najjaci on 05-02-2023, 22:04:07
Moram da ulozim repliku na ono sto je izneo kolega AGO2.
I ako se u vecini toga sto je napisao slazem postoji jedna stvar za koju se u potpunosti ne slazem a to je:
Quote from: AG02 on 04-02-2023, 12:02:27
Smatram da je svaki maketar ovde sposoban da svoju maketu dovede dovoljno blizu ovog nivoa, zašto to ne rade, ne znam.

Šeki, tako mu alata, ovde nije demonstrirao samo dobru ruku i zanatsku vestinu vec i oko za sta,kako,gde i koliko. Pokazao je da ima istancan osecaj za likovno izrazavanje sto se u ostalom vidi i po njegovim prezentacijama. Da li je to nesta sto je on vremenom usavrsavao kroz skolovanje,rad ili je samo prirodni talenat to moze jedino on da kaze.
Mozda banalan primer za ono sto zelim da kazem ali eto na primer da smo svi ovde trenirali kosarku ili tenis do besvesti tesko da bi neko od nas postao Djokić.
Da dosta toga moze da se nauci iz njegovog rada to sigurno, pitanje je samo koliko mi imamo sposobnosti da to usvojimo i primenimo.

Rekoh ja tamo šta smatram pod "blizu", a to je samo stvar strpljenja i želje/volje da se posao završi kako treba.

®Evolutionary

Drage kolege,

Svakako treba uvek težiti nečem boljem. Sa svakom maketom ja pokušam da postignem neki cilj koji sam sebi zadao, svesno ili podsvesno, nije važno.

Ali u ovom hobiju svako ima pravo da definiše pravila za sebe. U tom smislu ovo nije sport, ne zato što ne razvija bicepse i tricepse, već zato što dozvoljava neverovatnu slobodu izražavanja, a istovremeo uključuje umeće sa raznolikim alatom, tehnikama i poznavanje istorije, teorije boja, fotografije, hemije i bezbroj drugih čuda kojih trenutno ne mogu da se setim.

Mene neverovatno raduje kada pročitam sve ove komentare, jer to znači da i drugi vide nešto od onoga što sam pokušao da postignem ovom maketom. To NE znači da i drugi moraju da rade ovako kao ja. Ako nekoga to inspiriše biće mi veoma drago – pitajte šta vas zanima, objasniću rado. Ali svako treba da nadje neki svoj stil, tempo i nivo rada koji ga zadovoljava. Ja najčešće završim 2-4 makete godišnje i zadovoljan sam. Neko drugi prodje kroz 20-30 kitova za to vreme i njega to čini srećnim.

Ono što hoću da kažem je da treba da znate šta hoćete. Sa druge strane, feedback je veoma važan jer omogućava pogled na rezultat sopstvenog rada iz nečje druge perspektive.

U to ime, uzdravlje!  :cheers
Pozdrav od Šekija
--------------------