Fi-156 Roda, VVKJ... TAMIYA, 1/48

Previous topic - Next topic

Miroslav Š.

Pre nekog vremena sam dobio ovu fantastičnu maketu (hvala Dragane) koja me je veoma obradovala. Maketa je u svakom smislu odlična što se tiče sklapanja. Pored odlične makete i sjajne inspiracije koju sam našao u knjizi Borisa Ciglića ,,Zaboravljeni album - fotografije i priče iz prvog veka avijacije" nekako se potrefilo da i Quinta Studio sa svojim odličnim 3D dekalima uskoči u celu priču a set dekala od domaćeg LH (A-48LH) već duže od decenije vrišti da bude upotrebljen...
Sklapanje je krenulo glatko i još uvek je tako. Set maski iz same Tamijine kutije sam postavio na svoja mesta a za unutrašnje maskiranje sam koristio set CANOPY SURVIVAL KIT od domaćeg proizvođača MAKETAR MASKE.
Nakon nanošenja prajmera, isprskao sam dva tanka sloja RLM02 boje (LIFECOLOR) nakon koje sam sve to zaštitio sjajnim lakom LUCKY. Quinta Studio 3D dekale sam namestio bez problema koristeći standardnu tehniku postavljanja i tu nisam imao nikakvih problema obzirom da su dekali vrlo friendly raspoloženi :-)
Nakon 3D dekala igrao sam se malo sa vošom i senčenjem ali ne previše, bilo je dovoljno taman da se podignu neki detalji u kabini. Obzirom da je kabina Rode prava staklena bašta puna svetlosti ovi 3D dekali će prilično doći do izražaja.
Do sledećeg javljanja evo i nekoliko fotki...



























http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Miroslav Š.

Nastavak radova na ovoj izuzetnoj maketi ide prilično brzo obzirom da su se majstori u Tamiji zaista po ko zna koji put pokazali i dokazali kao velemajstori svog posla.
Kabinu sam završio i počeo njeno zatvaranje, postavio sam stajni trap, horizontalce sa kormilima dubine (iz jednog su dela). Motor sam ostavio na osnovnom farbanju jer ne planiram da skidam kapotaže. Na fotki gde se vidi trup sa krilima, ona su samo navučena na šinu bez lepljenja. Isto je i sa elisom, kapotažima i gornjim staklenim površinama, sve to sam samo stavio da vidim kako izgleda generalno. U svakom slučaju, još malo pa farbanje...
 










http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!