Eduard MIG-21 BIS 1/48 Vojska Srbije

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Eduard, ko eduard. Lepa maketa za sklapanje, ali se mora paziti zbog malih tolerancija. Maketu sam kupio kao overtrees, bez ikakvih dodataka i dekala. Dekali na maketi su Lift here. Omasio sam boju unutrasnjosti stajnog trapa. Taj mix Zn-Cromat mi je otisao previse u zeleno zahvaljujuci losem osvtljenju prilikom rada. Farbano Vallejo akrilima. Lakovi takodje Vallejo.




















milan78

Jedan delic ti fali a to je slicna antena kao na podbradku a nalazi se na vrhu repa.To je ono-overtrees...uputstvo fali,skines s neta pa nesto previdis.Ostalo je ok i meni veliki zal sto nikad nije leteo sa ovom semom.
Instagram-Peacockscaleworx

Lee Adama

lepo odradjen, bas tu Variantu hocu i ja jos da odradim, takodjer sa Eduardovom Maketom.  :super  :super

YU-DFY

Quote from: milan78 on 17-02-2023, 23:57:20Jedan delic ti fali a to je slicna antena kao na podbradku a nalazi se na vrhu repa.To je ono-overtrees...uputstvo fali,skines s neta pa nesto previdis.Ostalo je ok i meni veliki zal sto nikad nije leteo sa ovom semom.
To su IFF antene. Imao sam sastavnicu za profi pack koju sam skinuo u pdf formatu. Vidim da je Eduard tu planirao te antene kao eceraj. Nisam ih nasao u overtrees. Mogao bih da ih napravim od igala na mestu ispod nosnog dela. Kako da ih napravim na repu?

milan78

Iff su druga prica,ovo lici na antenu ispod brade ako mislimo na SAU antene..valjda.Estetski fali...
Instagram-Peacockscaleworx

Dragan

IFF antene nalaze se ispred kutije nosne noge i na vrhu vertikalca:



Ovako izgledaju:



Crtao sam mereci na pravom avionu; mere su u milimetrima a kasnije sam ih "prebacio" u 1:72. Skica je malo sljampava jer antene stoje vertikalno.
Nije problem da se naprave od tanke plastike.

 :cheers


Goran A.

To što fali je RSBN antena, prednja i zadnja su identične.

ILS i RSBN nisu iste stvari.

milan78

Onda je greska na diagramu.Ne razumem se oko tehnikalija ali da fali-fali.
Instagram-Peacockscaleworx

chikavili

#9
Malo si omasio i boju unutrasnjosti kabine - otisla je vise u plavo, a na nasim 21-cama je isla vise u zeleno.
Inace, kada pravis otvorenu kabinu, mnogo je efektnije da obojis okvir poklopca kabine i iznutra.
Kada farbam tu cink-hromat unutrasnjost gondole stajnog trapa na 21-ici, ja pomesam boju aluminijuma sa trunkom zelene i zute i daleko je realnije nego bilo koja gotova.
Poklopce stajnog trapa iznutra mozes slobodno u mat aluminijum.

I samo da potvrdim, 17163 je imao RSBN antene. Znaci, napred si stavio dobro, pozadi fali ista takva.
IFF antene jesu eceraj kod Eduarda, ali RSBN bi trebalo da ima u plastici.

milan78

Sad gledam jel ti to nisi stavio ni bocne konzole u kokpit?
Instagram-Peacockscaleworx

YU-DFY

Hvala Chika Villi na konstruktivnim komentarima!
Resicu i te antene. Videh za vikend da repna RSBN antena ima u kutiji. To cu doterati. IFF-antena nema. To cu napraviti.
Sto se tice bocnih konzola, nije ih bilo u pakovanju overtrees. Ja sam verovatno dobio neko falicno pakovanje jer se dobro secam da sam dobio te konzole u profi pack MIG-21 PMF.

doktor

Vrlo lepa maketa, i sema i nove oznake su perfektno legle, 'kao guza na noshu'  ;D