Crusader Mk.III Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Evo ponovo ja sa Britancima tako će biti narednih meseci .Ovaj put sa dva odtajmera što se maketarstva tiče jer ih se sećam još kao klinac od pre tridesetak godina.Sada sam u Severnoafričkoj kampanji pa da počnemo.Vremešni kalup Hasegavinog Crusader-a koji je i revel pakovao ali se za svoje godine drži do duše IBG je podigao standard.Kako sam se odlučio za Severnu Afriku gde je inače postao najpoznatiji i njegova "Labudova pesma" uočio sam par propusta proizvođača.Maketa je inače reparirana ali zbog pomenutog nedostatka morao sam praviti dustguard zaštitu od pustinjske prašine.Kako ima izlomljenu gornju konturu izrada u komadu bila je mali izazov.Od Ostataka eceraja odnosno ramova eceraja napravio sam ojačanja na zaštitnim pločama.Komandiru sam malo izmenio položaj jer su svi izliveni u istom položaju.Ovde i na Čerčilu sam probao zaštitu kobasicama odnosno blue tack.I ako su fenomenalne za rad i jako dobro pogođene nijanse Vallejo zahteva jači radni pritisak posebno modelair te je jako teško izvoditi free hand. Prqano iso sa Vallejo i pigmenti.