Churchill Mk.III Italeri (ex.Esci) 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Kao i predhodni i ovaj vremešni ali zbog šeme koja mi je bila atraktivna zahtevalo je malo dorade.Par komada poslato je u Severnu Afriku koja je bila poznata kao King's force ne po tituli Engleskog vladara već prezimenu komandira jedinice koja je brojala 6 komada.I ako je bio spor njegov robusni oklop mu je priužao efikasnu zaštitu.Inače italeri je u svojoj kutiji dao egzotična farbanja od Dijepa, Severne Afrike dve varijente (jedna je ova) do zimske kamuflaže Crvene Armije.Kako sam napomenuo da je bilo dorade e pa da počnemo prvo sam od ramova eceraja napravio male šine na bokovima koji su trebali da služe za tzv. "Suncobran" konstrukcija od platna i drveta koja je davala siliuetu kamiona odnosno bilo kog vozila samo da nije tenk.Međutim u vreme Čerčilovog angažiovanja konkretno na njima nisu kačili "Suncobran" ali je bilo idealno za kačenje razne opreme.Zatim izmenjeni su izduvi i dodato je platno (malo žice i papirne trake) na prednjem delu pošto je pri vožnji podizao prašinu i nabacivao na otvore vozača i mitraljezca. Isto kao i Krusejder farbanje i prljanje.