P-47M, 56th FG/63FS, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Moja treca zavrsena maketa u 2023 je vecini poznati Revellov P-47 ali u M verziji. M verzija je pravljena radi suprotstavljanja nemackim V raketama i mlaznjacima Me262, prvi primerci su stigli u jedinice u decembru 1944 ali je upotreba pocela tek u februaru 1945 i bila pracena brojnim problemima sa motorom. Uprkos tome, uspeli su da obore nekoliko Me262 i Arado mlaznjaka. Posebno zanimljivo, bar meni,  da je 56FG u kojoj je ovaj tip lovca leteo imala 3 FS od kojih je svaki imao drugacije ofarbane avione tako da je 61st FS imala crne, 62nd u RAF sivo-zlenoj semi dok je 63rd FS (iz koje jedinice je i moj primerak) imala avione farbane u 2 nijanse plave boje. O maketi se manje vise sve zna pa necu gnjaviti o njoj, medjutim izazov  su bile boje.... Guglajuci dosao sam do zakljucka da se tacna nijensa ne moze pouzdano utvrditi ali da je neka opsta pretpostavka da je svetlija plava bila RAF azure blue a tamna Insignia blue. Boje su LifeColor i gunze, dekali iz kutije.











Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Lepa munja bas.Meni je samo problem kad kupim p47 da ne bude nas te treba da resim da li da radim amera...ili mozda kamuflazni nas. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac

Meni jedan od omiljenih aviona. Prelepa maketa . Svaka z. :cheers  :cheers  :cheers

djnik

Odlican rad! Ta dvobojna plava kamuflaza mi se oduvek svidjala na Tanderboltu!

Lee Adama

Lepo odradjeno, tu kamuflazu jos nisam video...

viper

Odlično urađeno, mislim da si boje dobro pogodio.

komoras

Veoma mi je drago kad pročitam ovako sažete i korisne informacije uz vrhunski rad!  :cheers
Ovu maketu nikada nisam započeo, baš iz razloga što sam nailazio na vrlo različite i kontradiktorne informacije oko nijansi. Sa današnjim modernim bojama i logičnijim pretpostavkama šta se moglo koristiti, deluje jako realno kako si ofarbao. Jedina nedomica mi je plava na repu? Šta si tu koristio?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

@ komoras

Plava na repu je Tamiya X14
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Baš lep. Lepa je i maskirna šema, kombinacija ovih boja.
Jedino nam nisi dao pogled iz kanala na trap, letvu volana, krajeve spona i kardan...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...