P 40 Tomahawk 1/48 Airfix

Previous topic - Next topic

medico

Maketu sam započeo prošle a nastavio ove 2023 godine , naoružan kvalitetnim ctrežima odlučio sam se za kompletno rivetiranje

You cannot view this attachment.

Airfix se ovde odlučio za prilično nerealno izliven nogostup koji na pravom avionu nepostoji pa sam morao da ga stešem.

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.

Dosta panela i servisnih otvora je nedostajalo pa sam in negde urezivao sa izrađenim šablonima .

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.     

  Ukpalanje spinera je očajno pa sam se odličio za ovaj potez odsecanja krakova koji će nahnadno biti zalepljeni, dobra stvar je da ću moći da biram korak elise  ;)
uz to sam i razbušio rupe auspuha.... idemo dalje  :caooo

boom.boom

Uuuff, ovo sa uzivanjem pratim! :cheers
Svaka cast na urednosti i ujednacenosti zakivaka! Jos si ubio i izdignuce istih a zadrzao konzistenciju... Svaka cast!
Neki info kako si ih tretirao?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

medico

#2
Vodeno šmirglanje sa 1000-kom a zatim pljosnata četka sa malo tečnog sapuna i mlaz vode ...istera svu prašinu i odmasti maketu.

Goran A.

Quote from: medico on 30-03-2023, 00:41:35Ukpalanje spinera je očajno pa sam se odličio za ovaj potez odsecanja krakova koji će nahnadno biti zalepljeni, dobra stvar je da ću moći da biram korak elise  ;)
uz to sam i razbušio rupe auspuha.... idemo dalje  :caooo

U principu ne možeš da biraš, osim ako nije u pitanju maketarska sloboda ili je ugao krakova bio pogrešan pa želiš da ispraviš.

Na stajanci ugašen ili na manjim obrtajima isključivo mali korak, osim ako nije sleteo zaglavljen na većem koraku i tako ostao. To je tako kod centrifugalnih "konstant spid" elisa  :) .

 

boom.boom

Quote from: medico on 30-03-2023, 01:01:17Vodeno šmirglanje sa 1000-kom a zatim pljosnata četka sa malo tečnog sapuna i mlaz vode ...istera svu prašinu i odmasti maketu.
Na koje sve bolesne nacine pokusavam da isteram tu finu plasticnu piljevinu iz nitni, izduvavanje ispiranje mlazom, alkohol, razni tipovi cetkica... Ali se ladno nisam setio da probam sa tecnog sapuna!!!  :headbang Hvala Mediko!!!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

medico

Tečni sapun je bitan ali nije ključan  bitnaje kombinacija sa  pljosnatom četkom možeš da joj skratiš dlaku i bitno je da bude gusta, tvrda sintetička .

medico

#6
Idemo dalje nastavljeni su radovi ...sastavljeni su krila i trup, uklapanje uglavnom dobro sam prelaz trup i krila nije najbolje rešen.
Ponovo su urezane ošmirglane rivete i urezani neki servisni otvori. Naglašena tekstura platna na komandnim površinama.



You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment. 

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.

medico

Nastavak radova....Nakon odprilike tri sata korišćenje šablona i pri shadinga konačno spreman za farbanje....

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.

   

Scaling Slav

Au kako ću da prepišem ovaj shading  :lol sjajno za sad, bukvalno bi ga ostavio ovako :D

medico

Još par kolega je isto to predložilo a iskreno i ja sam pomislio to sinoć pogotovo imajući u vidu da će 70_80% tog preeshadinga da nestane pod bojom.

najjaci

Svidja mi se ovaj vas studiozni i nadasve artisticki pristup o kojem je, da ne gresim dusu cini mi se kolega Topalovic, vec pisao na forumu. No rekao bih da je ovo tehnika za iskusne maketase i one koji imaju istancani osecaj za filing jer se ulaze dodatni trud a samim tim i vreme a na kraju treba naci tu zlatnu sredinu da se "sjencenje" oseti a opet da ne bude ni previse ni premalo izrazeno.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

medico

Današnji airbrush session... gunze-konza boje razredjene sa 80%.  prilično sam zadovoljan rezultatima i efektima preeshadinga iako se na fotografijama baš ne vide u potpunosti a i ova midstone boja izgleda malo manje intenzivna nego što je u stvarnosti.You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.