GWH Curtis Hawk 81-A2 1/32

Previous topic - Next topic

Zing

Zdravo drugari  :)
zapocinjem novi projekat odmah po zavrsetku prethodnog kako bih iskoristio malo inercije koju imam :)



Ideja je da se ova maketa uradi iz kutije. GWH plasira ovu maketu pod etiketom "Premium Aviation Series" pa se u kutiji dobija dosta toga od eceraja do printa, gumenih tockova itd. Nisam jos siguran za semu farbanja, al resice se i to usput.

Prikazujem par slika same plastike poredeci je sa Eduardovom 109-kom i sa subjektivno najlepsim komadima plastike koji su ikada nastali brizganjem, Tamijinim Corsair-om.





U kratkim crtama, GWH je napravio veoma ozbiljnu maketu u razmeri 1/32, smatram da je uspeo da umanji jaz izmedju Tamije i ostalih.
Da zasluzeno zauzme drugo mesto (opet u pomenutoj razmeri), a ne po nekom automatizmu. Ali, po kolicini i raznovrsnosti detalja kao i po uklapanju, Tamiya je i dalje Tamiya.  :love

Interesantno mi je kako se Hasegawa iz 2001. godine nosi sa novim tehnologijama u nekim detaljima...



Pa da pocnemo... lagano...  ;)



:cheers



Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

Zing

#1
Zdravo drugari,
u ovom postu mozete videti par fotki cockpita GWH-ovog prvenca u razmeri 1/32.
Dekali su dosta dobri, pre svega su dimenziono vrlo precizni a plakardi su vrhunski.
Interesantno mi je da su plakardi za nijansu bolje replicirani od instrumenata ali je sveukupan utisak za mene veoma zadovoljavajuc.
Ja sam solidan ljubitelj Quinte (i pored njenih odredjenih nedostataka) ali ostajem pri inicijalnoj ideji da ova makete bude iz kutije i smatram da je GWH u cockpitu odradio odlican posao.








Jos jedna interesntna stvar, sama povrsina instrumenata na instrument tabli je konveksna, ovo mozda nije 100% tacno ali posle nalivanja laka (Tamija X-22, dva sloja) u instrumente oni daju neki zenitalni odsjaj sto mi deluje bas dobro.



Za kraj jos jedno poredjenje OOB stvarcica sa pomenutom Quintom i Eduardovim color ecerajem.



 :cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I