Aeropoxy Ikarus IK-2 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

U cast i slavu palih pilota koji su branili Kraljevinu Jugoslaviju na danasnji dan pre 82 godine, predstavljam vam maketu IK-2 koju sam zavrsio pre neki dan. Verujem da je vecina clanova foruma upoznata sa ovom reizinskom maketu proizvodjaca Aeropoxy bez koga ne bismo imali bisere nase vazduhoplovne istorije u minijaturi. Sami znate da rezinske makete ne mogu stati rame uz rame sa plasticnim i da zahtevaju poprilicno truda da bi se dovele na zadovoljavajuci nivo. Ja sam ipak uzivao radeci ovu maketu. Pribojavao sam se da stajni trap nece ici kako treba, ali uz malo gledanja u sastavnicu i dostupnih slika na internetu, i taj problem sam prevazisao. Kad sam zavrsio sa sklapanjem, celu maketu sam isprskao sa Mr Surfacer 1000 u spreju, a zatim celu maketu ofarbao sa Tamiya crnom polusjajnom. Posle toga sam isprskao Vallejo thrue metall aluminium, a zatim sjajnim lakom takodje Vallejo. Dekali su jako kvalitetni i nisam ig posebno tretirao. Na kraju sam celu maketu izlakirao mixom sjajnog i saten laka u odnosu 1:1.


















doktor

Vrlo lepo uradjena maketa lovca iz meni najomiljenijeg perioda, dakle '30-tih godina proslog veka.

Uzgred, da nije Neshe Yasiga i njegovog entuzijazma, slabo bismo se mi maketari nagledali maketa nasih aviona, bar u 1/48 [prevashodno mislim na IK-2, IK-3, G-4 i Orao]