Eduard Zlin 526F 1/48 YU-DFY (plus mala akro grupa)

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Eduard je prosle godine izbacio plejadu zlinova u razmeri 1/48. Model 126 i 226 pakuju u jednu kutiju, 326 i 526F dolazi u drugoj kutiji, jednosed 526 AFS posebno u trecoj kutiji. Mr Miroslav Sljivic je napisao detaljnu recenziju (oliko se secam verzije 126/226) tako da necu ovde ulaziti u detalje. Jedino sto mogu da kazem da se ova maketa ne razlikuje od ostalih Eduardovih izdanja. Vrhunski inzenjering, odlicno uklapanje i detalji.
Od pocetka sam imao nameru da radim 526F YU-DFY koji je leteo u AK Zrenjanin. Eduard je prvo izbacio 126/226 i ja sam pozurio da nabavim ovu maketu kako bih uradio pomenuti 526F. Na moje iznanedjenje (i neznanje), 126/226 nije imao uvlaceci stajni trap a razlikovao se i po vetrobranu i poklopcu kabine od verzije 526F. Zato mi nije preostalo nista drugo vec da pricekam da Eduard izbaci pravu verziju 526F.
Sta uraditi sa ovim 126/226? Dobio sam ideju da i njega uradim sto je moguce blize verziji 526F i da bude u bojama akro grupe. Greska na ovoj maketi je pomenuti stajni trap kao i poklopac makete, ali svejedno dobio sam nekog frankenstajna koji lici na 526F.
Obe maketu su overtrees sto znaci samo klot plastika. Dekale za YU-DFY su proizvod Aeropoxy-a, mala akrogrupa su neki viskovi dekala.
















YU-DFY

Kao bonus predstavljam flotu Aerokluba Zrenjanin (od 1991-2003 dok sam ja bio clan) koju sam do sada uradio. Planiram jos da uradim Blanika L-13 i An-2. Klub je imao i PZL-104 Wilga (koje nema u 1/48), Piper Pawnee (koliko znam nema ja u 1/48) jedrilice Cirus, DG-100 i DG-300.








djnik

Fantastična kolekcija! Vrhunski rad!  :mjetal