Desert storm Part 11- Mirage F1EQ

Previous topic - Next topic

Tomcat

Sledeci avion u mojoj Desert storm seriji je iracki Mirage F1EQ... Sto se tice verzije mislio sam da je u pitanju EQ6 kao sto SH sugerise ali mi je kolega Vladimir Brankovic ukazao da je u pitanju ipak greska i da EQ6 ima nesto drugaciji vertikalac, iz kutije se mogao napraviti i odgovarajuci vertikalac za tu verziju ali vec je bilo kasno... Sama maketa mi je bila dosta malerozna i pratili su je pehovi tako da mi je prosto neverovatno da je prosli Mirage F1 koji sam radio kao CR verziju prosao skoro bez ikakvih problema, tako da he ivo maketa samo za policu, kojom i nisam preterano zadovoljan a ni nezadovoljan. Sa ovim saznanjem nadam se da cu u buducnosti ipak odraditi bolji EQ6... U svakom slucaju, Sadamov Irak je bio jedan od najvecih korisnika Mirage F1 gde je bio prilicno cenjen i voljen kod posada i dosta uspesan u ratu sa Iranom, ali tokom zalivskog rata nije uspeo da se pokaze protiv visestruko brojnijeg protivnika. Deo je unisten, deo prebegao u Iran gde i danas lete dok je jedan deo preziveo rat ali su tokom 90ih ppd sankcijama prizemljeni i vise nisu ni poleteli... Boje Gunze, dekali iz kutije

















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

"E bre brate daj 100din nemoj da te bije maler!"-neka NStv humoristicka serija.Svakako uvek rado vidjen F1 koji i sam volim a nikako da uradim.Meni se svidja kako si uradio a pehovi su sastavni deo naseg hobija.Ponekad i same serije se razlikuju pa pola mm zna da napravi haos.Nista,sledeci kad budes radio znaces sta treba sve. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Ako te ne mrzi, to možeš lako da popraviš za par minuta. Zatupi te senzore na vertikalcu i dodaj kockicu umesto špica. Neće biti idealno ali dovoljno da liči na EQ-6.

najjaci

Quote from: milan78 on 24-04-2023, 20:23:28"E bre brate daj 100din nemoj da te bije maler!"-neka NStv humoristicka serija...
Foliranti sa NS+ https://youtu.be/zHP6nOrFkNQ  ;D

LM, sto se tice onoga na sta je kolega Brankovic ukazao iskreno ne bih ni primetio jer nisam tolki poznavalac(poznavaoc?) ali jedna druga stvar mi je zapala za oko a to je ova cista srebrena mlaznica. Malo mi odudara bas zato sto je tolko cista. Kad bi je malo obogatio i nekim tamnijim tonovima, a to mozes brzo i lako izvesti, mislim da bi savrseno leglo. Ostalo, ovako sa slike, deluje bas ok.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

VladimirBrankovic

Lepo izgleda, svidja mi se mada sam ja baš zaljubljen u taj avion, pa sam uvek srećan da ga vidim hahaha.
Inače, te Meritajm patrol verzije EQ-a nisu prošle baš najbolje u toku rata. Čini mi se da je SuE bolje obavljao posao. Dosta tih Miraža je palo u toku rata sa Iranom....

Goran A.

Quote from: VladimirBrankovic on 25-04-2023, 16:07:30...
Inače, te Meritajm patrol verzije EQ-a nisu prošle baš najbolje u toku rata. Čini mi se da je SuE bolje obavljao posao. Dosta tih Miraža je palo u toku rata sa Iranom...

Više je to do ljudskog faktora nego do aviona. Obuka, loše procene... To je kod Arapa tako, i najzaslužniji su za loš učinak sovjetskih aviona, rame uz rame sa sovjetskom politikom oko treninga kadra u zemljama korisnicima.

viper

Odlično urađena maketa , zaista lijepog aviona  :bravo

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...