D- Day Part 5- Spitfire Mk.IXc 222Sqn RAF, Eduard 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Sesta maketa u 2023. godini je ovaj Spitfajer iz 222 Sqn RAF serijskog broja MK892 iz perioda operacije Overlord i izgubljen je vec 10. Juna u blizini plaze Dzuno a pilot Lazenby je zarobljen. Licno, avion mi se svideo zbog ovih rukom posanih slova ZD-C ali kako je Xtradecal, kao i cesto puta osljario tako da su dali dva ova velika C i dva "rukom pisana" ZD umesto po jedan od svakog. Problem mi je resio @milan78 koji mi je dao ZD dok sam ovo C sa leve strane sam farbao. Takodje, Xtradecal navodi da je ovaj avion imao ovaj panel pred kabinom u sivoj boji za koji podatak nisam nasao potvrdu ali sam ipak odlucio da tako farbam jer mi je delovalo zanimljivije. Maketa je Eduard, dosta dobra, odredjenih problema je bilo ali verujem da sam im sam kumovao. Boje su Tamiya (obe sive) i Gunze (zelena) a dekali kao sto rekoh Xtradecal.
















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


milan78

Dobar spit,mada nisam fan ovih invazionih  strafti,lepo si odradio sve to. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Lee Adama

svaka cast, lepo odradjen. Na prvi pogled nebi rekao da je 1/72, zanimljive oznake, jer ima neka prica zasto rukom pisana?

Tomcat

Quote from: Lee Adama on 02-07-2023, 23:56:40svaka cast, lepo odradjen. Na prvi pogled nebi rekao da je 1/72, zanimljive oznake, jer ima neka prica zasto rukom pisana?

Rukom je pisano verovatno jer su originalna slova prefarbana invazionim straftama a nije baa bilo vremena za ispisivanje sablonima  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Lepotan. Lepa je šema. Šteta što se nije zadržao duže na nebu Normandije...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.