Hasegawa Mdd F-4j Phantom II,1/72 Vf-84 Jolly rogers 1970.godina

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima od mene jedan fantom posle duzeg vremena.Hasegawa kao hasegawa,ne volimo se mi nesto,da li je to do mene ili njihove plastike ne znam,svakako mi nisu u top 5 proizvodjaca.Elem svi fantomi ove generacije imaju slican rasklop i od svih koje sam pravio ovaj mi je bio najgori za skalpanje.Ali sredio sam ga kako treba.Dodao sam dosta aftermarketa,za mene dosta,u vidu-eduard eceraja za kokpit,rbf zastavice i poklopce uvodnika,resin sedista,hasegawa weapon set 1 i nesto samogradnje.Bojen gunze i ak bojama,lakovi tamiya i vallejo a vedering flory wash,ak olovke,oilbrusheri i shejderi.Nisam imao originalni vetrobran a i dekale sam dobio od @tomcat-a te mu se zahvaljujem ovom prilikom za oba.Namerno sam hteo da bude bez onih tankova vec nakrcan sa bombama mada ova verzija nije bila u Vijetnamu vec f-4b i to samo jedno krstarenje,vise su po mediteranu bili.Vf84 je rasformirana te je vf103 preuzela ime i ikonografiju koja je nama maketarima jako prijemciva stoga i uradih ovog "gusara".
Evo i slike pa prosudite.

























Za kraj jedna zajednicka sa escijem...

Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Baš lepi Fantomi, finih detalja na pretek. Jedina opaska - kad zatvaraš usisnike, zatvaraš i izduvnike, u suprotnom gubi svrhu.

Ako imaš volje, nije teško da isečeš par poklopaca za izduve. Biće kompletno. 

Tomcat

Bas lep, kao sto rekoh idu ti ovi McDonnell Douglas od ruke samo tako, sve bolji od boljeg
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac

Fenomenalan rad. Po meni sa merom. Fantome je uvek lepota videti. :cheers  :cheers  :cheers

flanker

Lepotan. Možda samo previše prljav odozdo, ali to je do utiska.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


chikavili

Da ne videh da je 1?72, nikada ne bih rekao. Bravo

boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

milan78

Hvala svima!Znaci mi :super  :mjetal
@flanker kad slikam belu povrsinu kontrast je preveliki,nisam hteo da peglam slike iako su telefonske.Preshejding se vidi i vrlo malo sencenja.Dosta je suptilnije uzivo,iako su fantomi poznati po curenjima i prljanju,ja sam jos mogao da dodam. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx