1:72 Italeri F-4U Corsair

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Italerijevog korsera svi dobro znate.Nos je kraci za 5mm pa sam i to ispravio.Nije bilo neka filozofija i nikakav problem da se to uradi.Kad se to uradi sama maketa izgleda puno bolje i vernije originalu.Dodao sam pojase i nisan u kabini.Pitocev i mitraljezi su od medicinske igle.Sajlu nisam dodao posto na slikama koje sam video nije je bilo.Trap je ofarban u metalik opet prema fotke koje sam nasao.Farbanje gunze.Dekali aztec.




























flanker

Dobar. U kom delu si produžavao nos aviona?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Lepo lepo samo meni je vlazan san onaj El salvador kamuflazni...uh taj je predobar! :cheers Svakako produzeni nos je kako treba ne smem da zamislim kakav je bez toga. :headbang
Instagram-Peacockscaleworx

Dragan

Odlican rad, kao uostalom i sve ostale tvoje makete, ali bojim se da si bespotrebno produzavao nos za 5 milimetara.
F4U-5 u odnosu na F4U-1 bio je duzi za dva inca (50 mm) sto je u sedamdesetdvojci 0,7 mm tako da je Italeri tacno uradio maketu. Pretpostavljam da si tokom rada koristio crteze u Skvadronovoj publikaciji Aerodata International U.S. Navy Carrier Fighters of WW2 koji su pogresni kad je u pitanju F4U-5! Pogledaj podatke o duzini aviona: F4U-1A 10160 mm, F4U-5 10211 mm.
Kojekakvi sarenisi na koje se pozivamo cesto su puni netacnosti, sto je posebna tema...

 :cheers

dragan_mig31

hvala ti Dragane.Kako to mislis da je italeri tacno uradio maketu?vidi kako to izgleda kad se nos ne produzi a maketa uradi iz kutije.U pocetku su italeri omasili duzinu nosa.



a kako izgleda original.


Dragan

#5
U pravu si: trazeci gde je greska konsultovao sam "malo ozbiljnije" knjige i evo gde sam pogresio:



Zapravo, duzina F4U-5 nije 33 stope i 6 inca nego 34 stope i 6 inca (10515,6 mm). Ilustrator koji je crtao profil tacno ga je uradio u razmeri 1:72.
Onaj ko je sastavljao tabelu omanuo je i kod streljackog naoruzanja F4U-5...

 :cheers

flanker

Imam onog iz korejskog rata sa raketnim zrnima. Jel i on mora kod platičnog hirurga (nose job)??
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

VladimirBrankovic

Quote from: flanker on 18-06-2023, 18:40:56Imam onog iz korejskog rata sa raketnim zrnima. Jel i on mora kod platičnog hirurga (nose job)??

Pa, koliko sam skapirao, svi ti kasniji treba da se produže... pod uslovom da je Italeri u pitanju tho...