Otter Mk.I Light Rececce car 1/72 IBG

Previous topic - Next topic

spatz

Gotov i ovaj mališa.Lako izviđačko vozilo Otter od IBG-a koje dolazi o razmerama 72 i 35.Mogu reći da je bila uzivancija za sklapanje bez nekih problema a po detaljima malo zaostaje za svojim velikim bratom u 35ci untrašnjost je jako lepo odrađena sa radio stanicom i puškama Li Enfild, ja sam dodao još po koju sitnicu.Jedna zamerka za varijantu u 1/72 što se ne dobija PT puška Boys koja je prikazana na kutiji kao i šema koja je danta takoše na kutiji.Srećom te sam skoro radio od Italerija kombo Sa APC Kangaroo te mi je jedna Boys puška pretekla koja je završila na Otter-u. E sad što se boja tiče u pitanju je malo neobčna šema farbanja iz italije koja je u osnovi bila Light mud sa zelenom.Na ime Britanci su u jednom trenutku skontali da im je pale stone previše svetla a OD previše tamna za Italijansko ratište te su navedenu boju mućkali U Egiptu kojom su farbali vozila u tzv. Light Mud.Receptura je izgubljena ali po nekim navodima i ostacima trebalo bi da bude ovakva što sam viđao na kasnijim Šermanima iz italije.Tako makar pišu po britanskim modelarskim forumima.Boje su vallejo prljanje pigmenti.dosta mog filozofirnja sad malo neka slike govore.











flanker

Odličan. Ima li šta manje od ovoga...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Jovac